Флик: Сега имаме време да напредуваме до ноември 2022, едвај го чекаме Мундијалот

Германија во Скопје официјално обезбеди учество на Светското првенство 2022 во Катар по победата над Македонија од 0:4 на Националната арена „Тодор Проески“.

Избраниците на селекторот Ханси Флик ја оправдаа фаворитската улога против

ВИДЕО: Македонија останува во игра за баражот, ни треба „услуга“ од Исланд

Македонската А репрезентација вечерва на домашен терен на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје загуби убедливо од Германија со 0:4 во осмиот натпревар од квалификациите за Светското првенство.

Романците го искористија овој наш

Мрежите мируваат, Германците многу опасни, Македонија сигурна во одбраната

После првото полувреме на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје нема голови (0:0) на натпреварот од квалификациите за СП 2022 помеѓу Македонија и Германија.

Како што и се очекуваше, Германците во најголем дел

Ристевски, Димитриевски и Алиоски по 50 пат во дресот на македонската А репрезентација

Вечерва пред стартот на натпреварот од квалификациите за пласман на Светското првенство во Скопје помеѓу Македонија и Германија, тројца наши репрезентативци слават јубилеј.

Кире Ристевски, Столе Димитриевски и Езџан Алиоски по 50 пат

Официјални стартни состави: Јаховиќ од првата минута, Германија ќе напаѓа со Вернер

Двајцата селектори Благоја Милевски и Ханси Флик одлучија со кои 11 имиња ќе го стартуваат вечерва натпреварот (20.45 часот) од квалификациите за пласман на Светското првенство помеѓу Македонија и Германија.

Нашиот селектор Милевски

ВИДЕО: Дождот присутен, теренот би требало да е подготвен за мечот Македонија – Германија

Денеска како и во изминатите неколку денови често врне дожд во Скопје и пошироко во Македонија, така е и во овој момент непосредно пред стартот на натпреварот од квалификациите за СП 2022

Ќириќ: Адеми е лидер во тимот и наследник на Пандев, Елмас е нашиот „крал на дриблингот“

Денеска од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје најдобрата македонска репрезентација ќе се соочи со Германија во многу важен натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство.

Знаеме дека Германците

Таа „златна“ генерација: Пет години од историскиот успех на У21 со селекторот Милевски

На денешен ден, пред точно пет години, на 11 октомври 2016 година македонската У21 репрезентација испиша историја тогаш предводена од сегашниот селектор на сениорите, Благоја Милевски.

За првпат една наша фудбалска машка селекција

Трикратен светски шампион во атлетика пронајден мртов

Атлетичарот Хосеа Мвок Мачаринјанг (35), кој ја претставуваше Кенија на пет светски првенства во крос-кантри е пронајден мртов во својот дом во Мурквиџит, во саботата вечерта, информира кенискиот портал „Мваклиши“.

Некои непотврдени извештаи