АБА лига: Македонскиот репрезентативец Вајли солиден во триумфот на Будуќност

Џејкоб Вајли го одигра првиот официјален натпревар за екипата на Будуќност денеска во натпреварот од третото коло од АБА лигата.

Во Подгорица гостуваше поранешниот европски шампион, хрватскиот Сплит. А по доста израмнети 40

ВИДЕО: Италија ја совлада Белгија за трето место во Лигата на нации

Фудбалската репрезентација на Италија е третопласирана во УЕФА Лигата на нации, откако денеска во Торино беше подобра од Белгија со 2:1 (0:0).

Стрелците за победничката селекција беа Николо Барела во 47 и Доменико

Нејмар на својот последен Мундијал сака да го оствари детскиот сон

Нејмар во интервјуто за „ДАЗН“ откри дека следниот Мундијал во 2022 година ќе биде веројатно последниот во професионалната кариера на Нејмар.

Бразилскиот играч од редовите на ПСЖ ги објасни причините поради ваквиот потег:

Ботас триумфираше во Ф1 после една година, Ферстапен пред Хамилтон

На Формула 1 трката за Големата награда на Турција во Истанбул денеска славеше возачот на „Мерцедес“, Валтери Ботас.

Ботас од пол позицијата ја започна трката и од првиот до последниот круг беше водечки,

Финале, Лига на нации: Шпанија и Франција за титулата, посебен меч за Лапорт

Денеска на стадионот „Сан Сиро“ во Милано репрезентациите на Шпанија и Франција од 20.45 часот ќе играат за трофејот во плеј-офот на Лигата на нации. Главен судија ќе биде Ентони Тејлор од

Ристовски: Дали е можно да се повтори Дуизбург? Спортски е да се надеваш

Еден од столбовите во одбраната на македонската А репрезентација, Стефан Ристовски свесен за тежината која го носи натпреварот против една од најдобрите светски репрезентации Германија.

Во добра атмосфера се наоѓаат играчите на Благоја

Ракометарките денеска вторпат против Црна Гора во ЕХФ Евро купот

Денеска најдобрата македонска женска ракометна репрезентација ќе го игра и вториот натпревар од ЕХФ Евро купот против селекцијата на Црна Гора.

Од 20.30 часот во Никшиќ избраничките на селекторот Љубомир Савевски ќе играат

Фјури по победата над Вајлдер: Сакав да му покажам почит, но тој не сакаше да возврати

Британецот триумфираше со технички нокдаун во 11 рунда и така по вторпат по ред го совлада ривалот и го задржа ВБЦ појасот.

Тајсон Фјури беше разочаран што Дионте Вајлдер одби да му честита

ВИДЕО: Медведев блеска и сонува до крајот на годината да го престигне Ѓоковиќ

Данил Медведев по освојувањето на грен слем турнирот „УС Опен“ каде што го урна сонот на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ на патот кон календарскиот слем, продолжи каде што застана.

Рускиот тенисер на

ВИДЕО: Фјури двапати паѓаше на подот, па го нокаутираше Вајлдер во 11 рунда

Британскиот боксер Тајсон Фјури го одбрани појасот ВБЦ шампион во тешка категорија и сега има можност да се бори и ги освои појасите во сите пет организации.

Фјури покажа дека е веројатно најдобриот