ВИДЕО | Ќерката на Џони Деп и The Weeknd ќе бидат главните негативци во новата серија „Идол“

Младата манекенка Лили Роуз Деп и познатиот рапер The Weeknd ќе бидат главните негативци во новата серија на HBO „Идол“.
Имено, раперот е еден од креаторите на оваа серија, а воедно заедно со

ВИДЕО | Цел свет зборува за овој рецепт – торта „Ангелски солзи“

Тортата „Ангелски солзи“ е специфична по тоа што кога ќе се излади, на врвот се појавуваат златни капки од кондензацијата, а овие капки се нарекуваат „Ангелски солзи“. Основата се прави од кратко

ВИДЕО | Алесандра Амброзио воодушевена од Сека Алексиќ: Манекенката уживала на нејзин настап во Будва

Фолк ѕвездата Сека Алексиќ приреди спектакуларен настап во една дискотека во Будва, а на големо изненадување на нејзините фанови, но и на самата пејачка, во клубот се појави светски познатата манекенка Алесандра

Семејството на Ен Хеч по сообраќајната несреќа: Не очекуваме да преживее, ќе ги донира органите

Семејство на актерката Ен Хеч изјавило дека актерката „не се очекува да преживее“ по тешката сообраќајна несреќа во која нејзиното возило беше зафатено во пламен минатиот петок.
Во изјавата, семејството на Хеч преку

Никола Пелц за гласините дека се скарала со Викторија Бекам: Сè е поради венчаницата

Никола Пелц проговори за гласините дека имала расправија со Викторија Бекам, мајката на нејзиниот сопруг Бруклин, со кој се омажи на почетокот на оваа година.
Додека семејството Пелц-Бекам првично молчеше за овие шпекулации,

Стручњаците одговараат на најважните прашања: Што мора да знаете за мајмунските сипаници?

Минатата недела беше забележано ненадејно зголемување на бројот на заразени лица со мајмунски сипаници, а потоа Светската здравствена организација (СЗО) ја прогласи оваа состојба како причина за меѓународна загриженост и се повикуваат

Дневен хороскоп за 12 август: Избегнувајте нови емоционални предизвици

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 12 август, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска.
Овен
Aко некој ви задава проблеми на работа, потсетете ги вашите соработници за правилата за добро однесување. Подобро е

Дали знаевте дека овие прекрасни цвеќиња можат да бидат многу опасни за мачките?

Многу сопственици на домашни миленици не се свесни дека некои видови цвеќиња можат да бидат отровни, па затоа е подобро да избегнувате да купувате одредени растенија и да не ги изложувате милениците

ФОТО | Запознајте ја Наталија Полошенко – „Машина“: Украинска полицајка со неверојатна физичка форма

Наталија Полошенко од Киев ги преплави страниците на украинските веб-страници и социјалните мрежи и сето тоа благодарение на нејзината убавина, физичка подготвеност, како и работата со која се занимава.

Наталија е родена во

Полната месечина на 12 август силно ќе влијае на четири хороскопски знаци: Ве очекуваат големи предизвици

Четири хороскопски знаци ќе бидат под најсилно влијание на полната месечина – дознајте дали тлото ќе се затресе под вашите нозе и вашите планови наеднаш ќе се променат.
Полната месечина во знакот Водолија