Словакот Пинтер потпиша за Шкупи

1 min read

Македонскиот фудбалски вицешампион Шкупи ги засили денеска редовите со искусниот 29-годишниот дефанзивец од Словачка, Михал Пинтер.

Словачкиот фудбалер доаѓа во македонското првенство од редовите на Злате Моравче, а со Шкупи потпиша двегодишен договор.

-Навистина сум среќен што ми се укажа доверба да бидам дел од овој тим. Се надевам дека ќе бидам здрав за да му помогнам на тимот на најдобар начин. Последните неколку месеци не играв фудбал и со нетрпение чекам да почнам со првиот тим, изјави Пинтер по потпишувањето на договорот.

Пинтер е второ засилување на Шкупи за следната сезона по офанзивецот Арби Воша, кој дојде од редовите на освојувачот на националниот Куп, Македонија Ѓорче Петров.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Кралевите на светот“ и „Туки Буки“ вечерва на Филозофскиот филмски фестивал

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Петти протест „Србија против насилството“: Транспарент со ликот на Вучиќ и порака „оди си“ се вивна кон небото

Latest from Blog