Рамос потврди: Утре се збогувам со ПСЖ!

1 min read

Шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос утре ќе го одигра последниот натпревар во дресот на ПСЖ, по што ќе си замине од францускиот шампион.

Рамос преку социјалните мрежи потврди дека дуелот со Клермон на „Паркот на принцовите“ затоа што го напушта клубот.

„Утре ќе биде специјален ден за мене, ќе ставам крај на уште една авантура во мојот живот. Ќе се збогувам со ПСЖ. Не знам колку места можеш да ги наречеш дом, но без сомнеж Париз за мене е едно од тие места“, објави Рамос.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ: Сите на Запад знаат дека Курти е виновен за ескалацијата на северот на Косово, но ние немаме ништо од тоа

Следно

Мицкоски за пораките од Марфи и од Сарацин: На ниту една средба не сум добил аргумент дека мојата позиција за Уставот е инаетење

Latest from Blog