Ковачевски: Во ДПМНЕ има еден мал и еден голем Груевски, но нема разлика во ставовите за изолација

реклама Кога ќе ги погледнете ставовите ќе видите дека таму (во ДПМНЕ) се работи за мал Груевски и голем Груевски бидејќи немаат различни политички ставови во однос на изолацијата на државата. Јас

Полицискиот хеликоптер исфрли над 40 тони вода, локализиран пожарот во Општина Зелениково

реклама Одделот за воздухопловни единици на МВР денеска го упати хеликоптерот Бел-412ЕП и во координирано постапување со пожарникарите од Територијалната противпожарна единица, локализиран е пожарот во Општина Зелениково. Како што соопшти МВР,

Теренот на „Тодор Проески“ ќе добие конечно европски лик – ФФМ стартуваше со активности за комплетна промена на тревникот

Теренот на Националната арена „Тодор Проески“ ќе добие нова трева. Теренот на нашиот најголем стадион неколку месеци беше во катастрофална состојба, а во прашање беа доведени и понатамошните настапи на македонската репрезентација

Многу осудени лица, малку простор во затворите – со 24 милиони евра ќе се гради нов објект во Идризово

реклама Во Македонија има многу осудени лица, а во затворите нема доволно простор. Владата преку соработка со ЕБОР обезбеди 24 милиони евра за изградба на нов објект во затворот Идризова со капацитет

Хоџа е во опозиција, но ја критикува опозицијата: „Мицкоски бара послушна партија кај албанската опозиција“

реклама Претседателот на Европската демократска партија, Ајанит Хоџа синоќа во Клик Плус, зборувајќи за ВМРО-ДПМНЕ, рече дека лидерот на оваа партија Христијан Мицкоски бара послушен партнер во албанскиот политички блок. „Само покренав

Мицкоски: Автопатот Кичево – Охрид ќе биде еден од приоритетите на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ

реклама Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ оствари средба со туристички работници кај автопатот Кичево Охрид каде беше потенцирано дека е приклучен, од

Реакција од М-НАВ за изјавите од претседателот на ССКЛ

реклама М-НАВ реагира во врска со последните изјави од претседателот на Струков Синдикат на контролори за летање. М-НАВ кажува дека изјавите се тенденциозни и истите не ја кажуваат вистинската слика на работење

Кривична пријава против лице од Неготино за „злоупотреба на службената положба и овластување“

реклама Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Неготино поднесе кривична пријава против М.Д. (41) од Неготино, поради постоење основи на сомневање дека извршил кривично дело „Злоупотреба на службената положба и овластување”

Пожар во атарот на скопско Зелениково – на терен хеликоптер!

реклама Голем пожар во Општина Зелениково помеѓу селата Вражани и Моране, гори висока сува трева, нискостеблесто деградирано, смрека и млада дабова и габерова шума. Екипи на БППЗ Скопје со возила се на

Мицкоски: Спасовски да ја напушти Владата ако не се согласува со законот за амнестија

реклама Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски треба да ја напушти Владата доколку не се согласува со носење на законот за амнестија.  Мицкоски, кој денеска