Легендарниот Мирослав Чиро Блажевиќ откри тажна вест, повторно му е дијагностициран рак и се прости од пријателите

Легендарниот Мирослав Чиро Блажевиќ во разговор за словенечки Спортклуб откри дека е тешко болен и интервјуто го искористи да се прости од пријателите.
Во вторник, Хрватска ќе игра против Словенија во квлаификациите

Турција е нов предизвик за одбојкарите на ЕП

Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска од 13 часот во Тампере ќе го игра третиот натпревар на Европското првенство против Турција.

Одбојкарите во првите две кола доживеаја два порази, од Финска со 3:1 и

Квалификации за СП: Фудбалерите по прва гостинска победа против Исланд  

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска од 18 часот во Рејкјавик ги продолжува натпреварите во квалификациите за пласман на СП 2022 година кое ќе се одржи во Катар.
Фудбалерите во Рејкјавик против Исланд

Откриени деталите, Меси ќе останеше на „Камп Ноу“ доколку Гризман беше продаден порано

Летниот преоден рок сигурно е најтажен за навивачите на Барселона бидејќи останаа без најдобриот играч на сите времиња, Лионел Меси. Аргентинецот си замина од „Камп Ноу“ бидејќи Барселона не можеше да го

УС Опен: Зверев во осминафиналето, крај за првата носителка Барти

Александер Зверев се пласираше во осминафиналето на УС Опен откако Џек Сок го предаде мечот поради повреда и тоа при предност од 2:1 (3:6,6:2,6:3,2:1) во сетови за германскиот тенисер.

Сок успеа да

Салах го шокираше Ливерпул , бара да има најголема плата во Премиер лигата

Мохамед Салах е подготвен да остане на „Енфилд“, но под свои услови.
Откако Вирџил ван Дајк, Џордан Хендерсон, Трент Александер-Арнолд потпишаа нови договори, директорот во заминување Мајкл Едвардс сака да го „врзе“

Нишикори само го налути Ѓоковиќ, првиот светски рекет во осминафиналето на „УС Опен“

Денеска во 1/16 финалето на грен слем турнирот „УС Опен“ во Њујорк (САД), првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ славеше против Јапонецот Кеи Нишикори со 3:1 во сетови 6:7 (4), 6:3, 6:3 и

ВИДЕО: Украина „претплатена“ на реми, Данците имаат „пет од пет“

Вечерва се одиграа нови натпревари од европските квалификациите за пласман на следниот Мундијал, во еден од поинтересните дуели, Украина во Киев одигра нерешено со актуелниот светски шампион Франција (1:1).

Верувале или не, ова

Србинките без трето злато по ред, Италија е нов европски шампион во одбојка

Денеска женската одбојкарска репрезентација на Србија не успеа да ја одбрани титулата шампио на Европа, откако во финалето загуби со 3:1 од Италија со резултат 1:3 во сетови 26:24, 22:25, 19:25 и