Sport

Beckham tregon si do të duket stadiumi i Interit

1 views

David Beckham ka zbuluar sot projektin për ndërtimin e një stadiumi dhe një megakompleksi sportiv në pronësi të skuadrës së Interit të Miamit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që do të quhet “Miami Freedom Park & Soccer Village”. Projekti pritet të kushtojë rreth 900 milionëeuro dhe do të realizohet në harkun kohor të tre

Vllaznia rikthehet te fitorja, Flamurtari “përpëlitet” në fund

2 views

Vllaznia është rikthyer te fitorja, teksa në javën e 9-të ka mposhtur Flamurtarin me rezultatin 3-1, një sukses ky që vjen atëherë kur duhej për shkodranët. Në Vlorë, pjesa e parë është më emocionuesja, pasi dhe skuadrat luajtën me forca të barabarta. Dy gola të shpejtë, fillimisht është Kruja që kalon kuqeblutë në epërsi në

Barça do t’i shesë tre futbollistë

2 views

Gjiganti katalunas është i gatshëm t’i shesë tre lojtarët e tij në janar, Rakitic, Alena e Puig Barcelona është i gatshëm t’i largojë tre mesfushorë në afatin kalimtar të janarit, njofton e përditshmja spanjolle Sport, përcjell Gazeta Express. IvanRakitic, Carles Alena e Riqui Puig janë konsideruar të panevojshëm nga klubi, icili po planifikon t’i shesë

Sarri: Klubet angleze na kalojnë vetëm me para në Ligën e Kampionëve

2 views

Profesionalizmi nuk është i mjaftueshëm për ekipet italiane për të garuar në Evropë me klubet e mëdha e të pasura angleze, ka paralajmëruar trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri. Maurizio Sarri beson se futbolli italian është mëprofesionist sesa ai anglez, mirëpo e pranon se dallimi në aspektin financiarmes dy vendeve e bën të vështirë për klubet

Juventusi, i vendosur ta transferojë Kanten

2 views

Mesfushori francez pëlqehet tej mase nga trajneri Maurizio Sarri, me të cilin kishte punuar në Chelsea Juventusiështë i interesuar për ta transferuar mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kante. Lajmin e ka bërë të ditur portali italian, Calciomercato, përcjell Gazeta Express. Mirëpo,klubi anglez i kërkon plot 115 milionë euro për t’u ndarë nga kampioni i botësme Francën.

Pogba dhe De Gea mungojnë në stërvitjet e Man Unitedit

2 views

Paul Pogba dhe David de Gea kanë munguar në seancën stërvitore të së mërkurës, para se skuadra e Manchester Unitedi të udhëtojë në Beograd të Serbisë për ndeshjen e Ligës së Evropës kundër Partizanit. Fituesi i Kupës së Botës Paul Pogba nuk ka luajtur në asnjëndeshje që nga 30 shtatori, kur e lëndoi shputën e

FFK-ja e dënon Ismet Munishin me dy ndeshje pezullim

2 views

Pas disfatës kundërDritës në xhiron e fundit, Ballkani ka marrë edhe një lajm tjetër të keq.Trajneri i skuadrës, Ismet Munishi, është dënuar nga Komisioni Disiplinor iFederatës së Futbollit të Kosovës me dy ndeshje pezullim. Të dielën, në stadiumin e qytetit të Gjilanit, Drita e pritiBallkanin për ndeshjen e xhiros së dhjetë, e cila kishte shumë

FFK: Prokuroria do t’i intervistojë kryetarët e klubeve që i akuzuan për korrupsion referët dhe federatën

2 views

Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar ndajpresidentëve të Feronikelit, Ballkanit dhe Llapit, të cilët janë çuar në këmbëkundër gjyqtarëve dhe vet Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). Naser Ramaj i Feronikelit, Arsim Kabashi i Ballkanit dhe Beqir Batatina i Llapit, janë ankuar se investimet e mëdha të tyre po qiten poshtë nga referimi skandaloz

Zyrtare: El Clasico do të zhvillohet më 18 dhjetor

2 views

Komiteti i Garave i Federatës Mbretërore të Futbollit të Spanjës e ka konfirmuar se ndeshja mes Barcelona dhe Real Madridit, që ishte planifikuar të luhet më 26 tetor, është shtyrë më 18 dhjetor, për shkak të situatës së tensionuar në Katalonjë. Një protestë e madhe është planifikuar të mbahet në qytetine Barcelonës më 26 tetor

1 2 3 50