Лапорта со порака до навивачите: Многумина ќе сносат последици, ќе мораат да се искупат за своите лаги!

Барселона се најде во центарот на скандал кој ги тресе Пиринеите, но и цела фудбалска Европа. Имено, поради незаконските работења на претходната управа, клубот сега е обвинет дека наводно му уплатувал големи

Анчелоти: Мора да играме максимално внимателно со Ливерпул, веќе имавме ситуација со Челзи пред една година

– Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти го повика своите фудбалери да не се опушта пред мечот со Ливерпул. Мадриѓаните во првиот натпревар од 1/8 финалето на Лигата на шампионите победија на

Артета за бурните прослави на Арсенал: Одете во црква ако не ви се допаѓа

Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги советуваше незадоволните од прославата на Арсенал да ја посетат црквата. Во последното коло од Премиер лигата, Арсенал извлече победа над Бурнмаут (3:2) благодарение на голот на

Спалети: Ако го пуштиш Кварацхелија, мртов си

Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети е импресиониран од играта на Квича Кварацхелија на синоќешниот натпревар против Аталанта. Наполи забележа победа (2:0) во 26. коло од Серија А, Кварацхелија беше стрелец на првиот

ПСЖ го купува „Стад Д’Франс“ ?

Откако „Л’Екип“, најугледниот европски спортски весник објави дека Пари Сен Жермен веќе има листа од десет имиња за засилувања во претстојниот летен преоден рок, во кој ќе потрошат сериозна сума на пари,

Дориан Бабунски беше избран за играч на месецот во Унгарија

Доријан Бабунски игра во извонредна форма во Унгарија, па така денеска со својот јубилеен 10-ти гол во првенството донесе нова победа за Дебрецин. Македонскиот репрезентативец е лидер на Дебрецин во последно време

Клоп изненаден од одлуката на Фирмино да замине

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави денеска дека е изненаден од одлуката на Роберто Фирмино да го напушти клубот по завршување на премиерлигашката сезона, пренесува Би-Би-Си. Бразилскиот фудбалер одлучи да замине од

Барселона обвинета за корупција

Шпанското Јавно обвинителство изнесе три обвиненија на адреса на Фудбалскиот клуб Барселона кои вклучуваат корупција и несовесно работење, пренесува Би-Би-Си. Ова доаѓа откако Обвинителството поведе истрага минатиот месец против Барселона по повод

Порака до Меси: Не губи повеќе време во ПСЖ!

Аргентинската фудбалска суперѕвезда, Лионел Меси, ова лето конечно успеа да се закити со титулата светски првак со својата репрезентација, но добрата форма од Катар никако не може да ја имплементира во редовите