Левандовски сака да остане во Барселона

Полскиот напаѓач во редовите на Барселона, Роберт Левандовски (34), рече денеска оти се надева дека уште долго ќе остане во каталонскиот клуб. Левандовски, кој дојде од Баерн Минхен е водечки стрелец сезонава

НЕОЧЕКУВАН ПРОБЛЕМ: Во Англија викендов може да не се игра фудбал во Премиер лигата и останатите лиги

Лоши временски услови се причина за можно одложувања на мечевите од Премиер лигата и останатите лиги во Англија, пренесуваат тамошните медиуми. Бурата Лариса веќе зафати делови од Велика Британија и се очекува

Медиуми: Меси останува во Европа

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси, и покрај разочарувачката елиминација на ПСЖ во осминафиналето на Лигата на шампиони од Баерн, е најблиску до опцијата да остане во редовите на актуелниот француски првак, објави

Њукасл подготви 50 милиони евра за Рафиња

Англискиот премиерлигаш Њукасл не се откажува од идејата да го доведе крилниот напаѓач на Барселона, Рафиња, во своите редови. Бразилецот и минатото лето беше желба на најбогатиот клун, но избра да замине

Видео: Кристијано Роналдо полуде – Од трибините ечеше „Меси, Меси“…

Кристијано Роналдо е миленик на навивачите на Ал Наср, но затоа ривалите експресно најдоа начин како да го нервираат португалскиот ас. Доказ за тоа беше и последното дерб со Ал Итихад што

Јунајтед во трка со Ливерпул и Њукасл за Маунт

Неколку англиски медиуми јавуваат дека започнала трансфер трката за потписот на одличниот англиски репрезентативец од редовите на Челси Мејсон Маунт. Уште пред два месеца се појави информација дека Манчестер Јунајтед е сериозно

Ла Лига поднесе жалба за расни навреди упатени кон Винисиус

Надлежната комисија на шпанската фудбалска Ла Лига денес поднесе жалба во врска со расизам изразен против Винисиус Жуниор од страна на навивачи на Бетис. Лигата објави дека на натпреварот помеѓу Бетис и