Аргентински фудбалер застрелан во глава во кафуле во Росарио

Ужасни вести доаѓаат од Аргентина, земјата актуелен светски првак, откако еден од најталентираните фудбалери Лаутаро Ронки (18) е застрелан од непознати вооружени напаѓачи во едно кафуле во Росарио, родниот град на Лионел

Големиот талент на Борусија Дортмунд ги лажирал своите години?

Медиумите во Германија се сомневаат дека младиот талент на „милионерите“ е за четири години постар отколку што се претставува. Се започнало уште летото минатата година кога посвоителот на Мукоко на еден новинар

Талески: Овој пораз нека ни биде школа, нема да ни ја сруши самодовербата

Филип Талески е свесен за направените грешки на нашите ракометари од поразот со Норвешка, но ракометарот на Вардар посочи дека многу важно ќе биде тоа да се корегира за претстојните дуели со

Мурињо: Не мислам дека тренерот е должен да коментира изјави на директорот

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо, реагираше на зборовите на директорот на римскиот клуб Тијаго Пинто, кој изјави дека „волците“ немаат потреба да потпишуваат нови играчи во јануари. – Директорот си е директор.

Менди ослободен од обвиненијата за шест силувања, го чека судење и за седмо

Судот во англискиот град Честер го прогласи денеска францускиот фудбалер Бенџамин Менди за невин за шест силувања и еден сексуален напад, но нему повторно ќе му се суди по две обвиненија за

Ал Хилал го потврди интересот за Меси

  Директорот на Ал Хилал, Фаед Ал – Мофариј, ја потврди денеска заинтересираноста за услугите на Лионел Меси, ден откако шпанските медиуми објавија дека саудискиот клуб е подготвен да му понуди на

Украина ќе има нов фудбалски селектор

  Украина, која заедно со македонската фудбалска репрезентација е дел од квалификациската група Ц, ќе се обиде да избори пласман на ЕУРО 2024 со нов селектор, откако соработката со досегашниот предводник Олександр