ВИДЕО: Италијанците во реклама дотурија „сол во раните“ на Англичаните од Евро 2020

Поминаа три месеци од големиот успех на италијанската репрезентација која ја освои титулата на Европското првенство.

Во големото финале во Лондон ја совлада селекцијата на Англија после пенал серијата со резултат 3:2 (1:1

Смилковски: По двете воведни победи, не чувствуваме притисок за резултат

Четири натпревари од овој трет круг од натпреварите во Првата македонска лига се на распоредот на саботната програма. Останатите два ќе се играат во понеделник, секако, поради обврските кои во текот на

Пола Европа ја посакува ѕвездата на Јуве од 100 милиони евра

Како што информира „Гаѕета дело Спорт“ најголемите европски клубови се во трка за обезбедување на услугите на Федерико Киеза (23).

За играчот на Јувентус веќе долг период интерес покажува Ливерпул, а сега во

ВИДЕО: И Зверев елиминиран, невидено фијаско на фаворитите на „Индијан Велс“

Германскиот тенисер Александар Зверев е поразен во четвртфиналето на турнирот „Индијан Велс“ од Американецот Тејлор Фриц со 4:6, 6:3 и 7:6 (3).

Со овој неуспех на четвртиот играч на светот продолжува елиминацијата на

ВИДЕО: Ивановски со првиот гол за Динамо Букурешт во романскиот шампионат

Во 12 коло од најсилното романско првенство екипата на Динамо Букурешт загуби на гостувањето кај Газ Метан со резултат 2:1.

Во првото полувреме домаќините водеа со 2:0, погодоци реализирани за период од две

ВИДЕО: ПСЖ тешко игра без Меси и Нејмар, но затоа тука е Мбапе

Денеска во рамките од 10 коло во најсилното француско првенство потешко од очекувањата ПСЖ на домашен терен го совлада Анже со 2:1.

Во редовите на парискиот клуб не настапија Лионел Меси и Нејмар

ВИДЕО: Шалке и македонскиот репрезентативец Чурлинов итаат кон враќање во Бундеслигата

Екипата на Шалке денеска во рамките од 10 коло во втората Бундеслига славеше на гостувањето кај Хановер со резултат 0:1 за вкупно шеста победа (трета по ред) сезонава.

Составот предводен од грчкиот тренер

ВИДЕО: Вистинско лице на „пелистерци“, прва историска победа во АБА2 лигата

Голем триумф на битолски Пелистер во АБА2 лигата, денеска убедливо со 93:73 триумфираше над Сутјеска на првиот „балон“ сезонава.

Еден „нов“ Пелистер се појави во салата во Србија каде во изминатите пет дена

„Чкембари“ за првпат дел од сопственичката структура на ФК Пелистер

Како што се најавуваше пред неколку дена, тоа денеска и официјално е потврдено од страна на навивачката група на „Чкембари“.

„Чкембари“ за првпат станаа дел од сопственичката структура на фудбалскиот клуб Пелистер од