ПСЖ загуби 1,7 милиони луѓе на Инстаграм по заминувањето на Меси

1 min read

Повеќе од 1,7 милиони луѓе се откажаа од социјалната мрежа Инстаграм на ПСЖ поради заминувањето на Лионел Меси.

ПСЖ најави заминување на аргентинскиот напаѓач во саботата, непосредно пред последниот натпревар сезонава со Клермон (2:3).

Пред објавувањето на заминувањето на Меси, ПСЖ имаше 70,4 милиони следбеници на Инстаграм. Страницата сега има 68,7 милиони следбеници, што е намалување за 1,7 милиони.

Исто така, неколку десетици илјади навивачи се откажаа од твитер профилот на Пари Сен-Жермен.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Амстердам: Првиот подводен паркинг за велосипеди ги пополни капацитетите четири месеци по отворањето

Следно

Поради големиот интерес на публиката „Петар Пан“ во Штип на 11-ти, а во Струмица на 18-ти јуни

Latest from Blog