Ибра кон фановите на Верона кои го свиркаа: Продолжете да свирите, ова e најголемиот момент за вас оваа година! (ВИДЕО)

1 min read

Златан Ибрахимовиќ синоќа се збогува со фановите на Милан, стави крај на кариерата, но не сите на Сан Сиро беа трогнати од тоа.

Додека Ибра држеше говор, фановите на Верона го свиркаа, а тој им рече: „Продолжете да свирите. Ова што ме гледате е најголемиот момент за вас оваа година“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Инцидент во Тајванскиот теснец: Кинески брод му го попречи патот на американски разурнувач

Следно

ИСТРАЖУВАЊАТА ОД ЛОКАЛИТЕТОТ ВЛАХО, КОЈ БЕШЕ ОШТЕТЕН ОД БАГЕРИ ЗА ЈАГЛЕН, ЌЕ СЕ ПРЕТСТАВАТ НА БЕРЛИНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ

Latest from Blog