Џани со освоен трофеј се приклучува на репрезентацијата!

1 min read

Репрезентативецот на Македонија, Езгјан Алиоски со Фенербахче го освои Купот на Турција и така ја заврши сезоната, па сега се приклучува на репрезентација во подготовките за двата натпревари во квалификациите за ЕП.

Во вчерашното финале Фенербабхче славеше победа против Башакшехир, па Џани и друштвото го прославија освоениот пехар.

Алиоски сега се става на располагање на селекторот Благоја Милевски за натпреварите со Украина во петок во Скопје и Англија на гости во понеделеник.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Почина поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони

Следно

Австралија: Се преврте автобус со сватови, загинаа 10 лица

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета