СЕ НЕМА ОТРЕЗНЕТО ОД ФИНАЛЕТО ВО ЛШ – цела Европа му се смее на фудбалерот на Манчестер Сити, еве што направи на прославата (ВИДЕО)

1 min read

Тимот на Манчестер Сити е освојувач на овогодинешната Лига на Шампиони. Овој голем трофеј влегува за прв пат во витрините на клубот, откако во финалето во Истанбул со 1:0 беше совлада тимот на Интер.

Па така, славењето стартуваше во Истанбул, а се пресели во Манчестер. Играчите на Сити се во екстаза, а Џек Грилиш очигледно дека се нема отрезнето од моментот кога заврши мечот во Истанбул, и којзнае кога воопшто ќе го направи тоа.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Френки де Јонг: Штета што Меси не се врати во Барселона, тој секогаш одлучува за исходот на натпреварите

Следно

(ВИДЕО) Германскиот парламент со резолуција ќе потврди дека македонскиот народ и јазик се добредојдени во ЕУ

Latest from Blog