ЕРТ: За 300 евра бугарски сертификати за вакцинација за невакцинирани

Грците кои не сакаат да се вакцинираат, но сакаат да имаат сертификат за вакцинација, нелегално, по цена од 300 евра вадат европски сертификати во Бугарија, без воопшто да се вакцинираат, објави грчката

Додик обвини дека Бошњаците го пишувале извештајот на Шмит- Русија го замолкна меѓународниот преставник за БиХ

За српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, одлуката на Советот за безбедност високиот меѓународен преставник Кристијан Шмит, да не се обрати пред Советот за безбедност на ОН не е изненадување,

Шмит

Еуростат: Над 50 проценти од Албанците се изложени на ризик од сиромаштија

Над 50 отсто од населението од Албанија биле изложени на ризик од сиромаштија или социјална исклученост, покажуваат податоците на Евростат за 2020 година.

Најтешка е ситуацијата во Албанија каде, според истите податоци, над

Тлото во Србија продолжува да се тресе! Регистриран нов земјотрес во регионот на Топола

Земјотрес со јачина од 1,7 степени според Рихтеровата скала утринава е регистриран во регионот на Топола.

Тлото во Србија не престанува да се тресе, пред само неколку часа се случи уште еден земјотрес

Владимир Чуков: Русија стравува од американските воени бази во Бугарија и Романија

Нови американски бази во Бугарија и Романија, заедно со Истанбулскиот канал, би биле клучни за присуството на НАТО во Црното Море, што е сериозен притисок врз Русија на полуостровот Крим, изјави за

Бебе старо 23 дена почина на клиниката за инфективни болести во Загреб

Бебе старо само 23 дена почина во саботата на Клиниката за инфективни болести „Др. Фран Михаљевиќ“ во Загреб, јавија медиумите во Хрватска.

Трагичната вест ја објавија од Клиниката за инфективни болести „Др. Фран

Раст на нови случаи со ковид-19 во Албанија

Во Албанија во последното деноноќие забележан е висок раст на новозаразени со Ковид-19.

-Во изминатите 24 часа опасниот вирус е потврден кај 725 лица од направените 3.273 тестови, што е над 22 отсто

Почина 16-годишно девојче од ковид во Црна Гора

Шеснаесетгодишно девојче од Подгорица починало денеска околу пладне во центарот за ковид во Толоши, дознава црногорски Вијести.

Здравствениот дом Подгорица официјално соопштил дека „малолетниот пациент на кој му се слошило на пат кон

Експлозија на гасовод наменет за Србија во Бугарија, Белград очекува продолжување на испораката на гориво

Претседателот на бугарската општина Ветрино, Дмитар Димитров, каде вчера се случила експлозија на делот од гасоводот преку кој Србија добива гориво, најави дека сите надлежни служби се на лице место и дека