Nisma Socialdemokrate: Votat nga Serbia, vota të parregullta – KQZ të ndalojë veprimet joligjore

2 views

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kërkuar nga Komisioni Qëndror Zgjedhor që të ndalojë veprimet joligjore. Për këtë iu referua numërimit të zarfeve me vota nga Serbia për të cilat tha se janë bartur në Kosovë në mënyrë të parregullt, njofton Klan Kosova. ”Votat e ardhura nga Serbia, janë vota të parregullta”. ”Unë kërkoj

Drecun: Rezoluta për vëllezërit Bytyqi – presion i papranueshëm

2 views

Kryetari i të ashtuquajturit komision parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun, thekson se Serbia dëshiron të zgjidhë çështjen e vrasjes së vëllezërve Bytyqi por që sipas tij” miratosh një rezolutë në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-ve.-së që kërkon që Serbia të zgjidhë çështjen është një presion i papranueshëm për vendin tonë”. “Ky është një presion i

Rruga e Lumit të Vlorës/ Përparësi shpronësimi i banorëve të prekur

1 views

TIRANË, 23 tetor/POST/ Ecuria e procedurës së shpronësimeve të banorëve, të cilët janë prekur nga ndërtimi i Rrugës së Lumit të Vlorës ishin në qendër të takimit të zhvilluar mes deputetit të Partisë Socialiste të qarkut të Vlorës, Vullnet Sinaj me Drejtorin e Shpronësimeve të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Erald Elezi. Gjatë takimit, Elezi e njohu

Thaçi dekoron japonezët që promovuan Kosovën

2 views

 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë dekorata për zyrtarë dhe personalitete nga Japonia që kanë kontribuar në Kosovë dhe për Kosovën, në një ceremoni të organizuar në ndërtesën e Kuvendit të Japonisë në Tokyo. Yuriko Koike, që aktualisht është Guvernatore e Tokyos, e cila ka ndihmuar Kosovën në kapacitetet tjera zyrtare që ka mbajtur,

Presidenti Meta merr pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit të Japonisë, Naruhito

1 views

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit të Japonisë, Naruhito. “I urova jetë të gjatë dhe suksese në këtë detyrë shumë të rëndësishme, me besimin e plotë se gjatë Erës së Madhërisë së Tij, marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve e popujve tanë, do të forcohen më tej!” shprehet zoti

Presidenti në banketin perandorak, uron mbarësi në periudhën Reiwa

2 views

10:00 | 23 Tetor 2019 Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmë ka marrë pjesë në banketin e shtruar për nder të proklamimit të marrjes së fronit perandorak nga Perandori Naruhito, në Pallatin Perandorak në Tokyo të Japonisë. Në këtë banket kanë marrë pjesë krerë shtetesh e qeverish nga 180 vende të botës, zyrtarët

Veliaj: “E ça se ke Rolls Royce? #LironiKorsite”

1 views

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj duket se ka vendosur tu kundërvihet atyre që konsiderohen si “të fortët” e qytetit. “E ça se ke Rolls Royce? #LironiKorsite” është një status i tij në Facebook , i cili shoqërohet nga një foto e një makine super lukzose, të llojit “Rolls Royce Ghost”, e parkuar jashtë rregullave në

1 2 3 65