Граѓаните револтирани: Кога ќе заврши реконструкцијата на „Митрополит Теодосиј Гологанов“?

Пред речиси шест месеци почна реконструкцијата на „Митрополит Теодосиј Гологанов“, а граѓаните се револтирани и прашуваат кога ќе биде завршен булеварот. Реконструкцијата на булеварот опфаќа градежни работи на коловозот од 5.350 м2,

Стефковски: 2022 е успешна година за општина Гази Баба

Советот на општина Гази Баба на својата редовна седница на усвои завршната сметка на Општина Гази Баба за 2022 година. Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот Бобан Стефковски информираше

Општина Аеродром продолжува со поддршката за народната кујна во црквата „св. Никола“

Општина Аеродром и понатаму продолжува да дава силна поддршка на лицата и семејства со ниски месечни примања и со социјален ризик. Во рамки на оваа поддршка е и успешната соработка со хуманитарната

Екипи на „Градски паркинг“ го уредија паркингот од Капитол Мол до Мајчин дом

Екипите на „Градски паркинг“ – Скопје, во соработка со екипи и теренски возила на ЈП „Паркови и зеленило“, минатата недела ја уредија паркинг зона Д7 на потегот од Капитол Мол до Мајчин

Костовски: Арсовска во кампањата им вети на луѓето дека нема се гради улица, туку ќе се изгради парк

Данела Арсовска лично им вети на луѓето дека нема да има никаква улица и дека ќе се изгради парк на „Христијан Тодоровски Карпош“. Утре на седница на Општина Бутел ќе се донесе

Водовод Скопје со признание за поддршката на мисијата на СОС Детско село

ЈП Водовод и канализација – Скопје, е првото јавно претпријатие кое пристапи кон поддршка на мисијата на СОС Детско село и веќе три години спроведува активности за ширење на индивидуалната филантропија. -Во

Аеродром добива Локален младински совет

Вчера општина Аеродром го објави јавниот повик за основање иницијативен одбор, што претставува почеток на иницијативата за основање Локален младински совет во Општина Аеродром. – Ова претставува првиот чекор од процесот на

Претрес во Скопје, уапсени две лица за дрога

Денеска (14.03.2023) во Скопје, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи во координација со полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и

Започнува изградбата на нов мега-парк во Чаир, еве како ќе изгледа

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека започнува изградбата на нов мега-парк кој во соработка меѓу општина Чаир и градот Скопје, се протега на просторот на ул.Македонско Косовска Бригада од крстосницата со