Екипи на „Градски паркинг“ го уредија паркингот од Капитол Мол до Мајчин дом

Екипите на „Градски паркинг“ – Скопје, во соработка со екипи и теренски возила на ЈП „Паркови и зеленило“, минатата недела ја уредија паркинг зона Д7 на потегот од Капитол Мол до Мајчин

Костовски: Арсовска во кампањата им вети на луѓето дека нема се гради улица, туку ќе се изгради парк

Данела Арсовска лично им вети на луѓето дека нема да има никаква улица и дека ќе се изгради парк на „Христијан Тодоровски Карпош“. Утре на седница на Општина Бутел ќе се донесе

Водовод Скопје со признание за поддршката на мисијата на СОС Детско село

ЈП Водовод и канализација – Скопје, е првото јавно претпријатие кое пристапи кон поддршка на мисијата на СОС Детско село и веќе три години спроведува активности за ширење на индивидуалната филантропија. -Во

Аеродром добива Локален младински совет

Вчера општина Аеродром го објави јавниот повик за основање иницијативен одбор, што претставува почеток на иницијативата за основање Локален младински совет во Општина Аеродром. – Ова претставува првиот чекор од процесот на

Претрес во Скопје, уапсени две лица за дрога

Денеска (14.03.2023) во Скопје, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи во координација со полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и

Започнува изградбата на нов мега-парк во Чаир, еве како ќе изгледа

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека започнува изградбата на нов мега-парк кој во соработка меѓу општина Чаир и градот Скопје, се протега на просторот на ул.Македонско Косовска Бригада од крстосницата со

(Фото) Велосипедист прегазен кај „Сити Мол“

Велосипедист се здоби со повреди, откако во него удри автомобил на улица „Љубљанска“ кај трговскиот центар „Сити Мол“. Во близина на местото каде што е паднат велосипедистот има два пешачки премини, но

Нов мега-парк во Чаир 13.3.2023

Во градот Скопје повеќе нема заборавени населби. Секој граѓанин има право на модерен град, уредена населба и еднакви можности. Со гордост сакаме да најавиме дека започнува изградбата на нов мега-парк кој во

Исчезна 35-годишен маж од Скопје

Починат маж пронајден во Центар Синоќа во полициска станица било пријавено дека е пронајден починат маж. На 30.01.2023 во 22.33 часот во Полициската станица Центар било… ИЗВОР: skopjeinfo.mk