Следната недела во Кисела Вода ќе биде претставена стратегијата за развој на културата и културното образование

Од општина Кисела вода информираат дека информативна сесија по повод стратегијата за развој на културата и културното образование ќе се одржи во четврток, на 16.02.2023 во Дом на Културата Билјана Беличанец Кисела

Бесплатни стоматолошки услуги за сите пензионери, учениците и децата во градинките во социјален ризик во општина Центар

Општина Центар во соработка со Стоматолошкиот факултет – Скопје ги проширува проектите на бесплатни стоматолошки прегледи со кои покрај учениците, ќе може да ги користат и децата од градинките кои исто така

Прегазен пешак на кеј „13 Ноември“

Скопјанец во „бмв“ прегази пешак Скопјанец во „бмв“ прегазил пешак.  На 20.11.2022 во 16.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Ќемал Сејфула“ и ул.„… ИЗВОР: skopjeinfo.mk

26-годишна скопјанка заврши во болница, откако ја прегази автомобил

Вчера се случила несреќа во Скопје, при што со тешки телесни повреди се здобила 26-годишна скопјанка. – На 09.02.2023 во 08.10 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Александар Урдаревски“

Нов социјален пакет за помош на социјално загрозените граѓани во Гази Баба

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски го објави новиот социјален пакет за помош на социјално загрозените граѓани од општината. Општина Гази Баба ќе исплаќа паричната помош за социјално загрозени граѓани погодени

Пожар избувнал во напуштена куќа на улица „Ѓуро Ѓоновиќ“ во Маџир маало.

Изгаснат e пожарот во Ѓорче Петров  Пожарот што избувна во казино во Ѓорче Петров е изгаснат, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје,… ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Посета дневен центар за престој на деца во ризик во Шуто Оризари 09.2.2023

Градоначалничката на градот Скопје Данела Арсовска, заедно со градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш, денес го посетија Дневниот центар за престој на деца во ризик „Патека на надежта“ каде се запознаа со стручниот тим

Арсовска во посета на дневен центар за престој на деца во ризик во Шуто Оризари

Градоначалничката на градот Скопје, Данела Арсовска заедно со градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, денеска го посетија Дневниот центар за престој на деца во ризик „Патека на надежта“ каде се запознаа со стручниот тим