21-годишник уапсен во Центар за дрога

Вчера во заедничка координирана акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје и СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога

Тепачка меѓу осум лица пред угостителски објект во Скопје

Тепачка меѓу осум лица била регистрирана минатата ноќ пред угостителски објект. – Денеска (11.01.2023) во СВР Скопје било пријавено дека околу 03.50 часот пред угостителски објект на бул.„Св.Климент Охридски“ во Скопје, четири

Пет лица каснати од кучиња за еден ден

Дури пет лица вчера во полиција пријавиле дека биле нападнати од кучиња скитници на различни локации низ Скопје. Најпрво во 08.00 часот во Полициската станица Карпош, В.И.(76) од Скопје пријавила дека на

Ѓорѓиевски: Одржавме координативен состанок со општинскиот кризен штаб

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски објави дека денеска бил одржан координативен состанок со општинскиот кризен штаб на кој присуствуваа и претставници од МВР, ЦУК и Црвениот Крст. Ѓорѓиевски притоа посочи

Нема доволно потписи за вонредна седница на Советот на Град Скопје

Претседателот на Советот на Град Скопје Трајко Славески апелира на соодветна државна реакција и имплементација на координирана акција на сет од мерки за намалување на загаденоста на воздухот во главниот град. Славески

Фото: Основното училиште во Визбегово на есен ќе почне со настава

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски беше на увид на градежните активности во Визбегово, каде што се гради основно училиште кое на есен треба да почне со настава. Изградбата на основното училиште

Подрачното училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во Хром доби нов училишен инвентар

Подрачното училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во Хром доби нова училишна опрема.  -Од страна на фирмата „Мериан Ас“, доставени се 90 клупи, 190 училишни столчиња, 15 училишни клупи за 1-во и 2-ро

И денеска полесно се дише во Скопје

Дождот им направи голема услуга на граѓаните, а тоа го покажа и новата статистика на „IQAir“, според која Скопје денеска се наоѓа на 27-та позиција на најзагадени градови во светот. Главниот град