ВИДЕО: Вработените од „Комунална хигиена“ при ЈКП Тетово на протест поради неисплатени плати

реклама Работниците во Јавното комунално претпријатие „Тетово“ – работната единицата „Комунална хигиена“, денеска почнаа штрајк поради неисплатени повеќе плати и немање здравствено осигурување. Работниците од прва смена, како и дел од другите

Пунктовите за фотографирање и издавање на лични документи во Скопје утре и задутре ќе работат со полно работно време, закажаните термини да се почитуваат

реклама Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните кои утре и задутре (29 и 30.11.2023) имаат закажано термини за фотографирање и замена на лични документи во Скопје, дека пунктовите за издавање на

Новите антикризни мерки пред Владата

реклама Новиот пакет со антикризни мерки, наменети за најранливите категории граѓани, се очекува да биде усвоен денеска на седница на Владата.  Со мерките, како што најави вчера вицепремиерот за економски прашања Фатмир

Врнежи од снег со послаб интензитет во Тетово и на Попова Шапка – во Гостивар, на Стража и Пресека врнежи од дожд и снег

реклама За потребите за изградба на експресниот пат А2 делница Длабочица – Чатал, денеска ќе се изведува минирање. Предвиден е времен прекин на сообраќајот на потег село Ветуница – мост на река

Генерална проба за Самитот на ОБСЕ, затворени неколку сообраќајници во Скопје

реклама Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје презема мерки за посебен режим на сообраќајот во рамки на генералната проба за 20. Министерски совет на ОБСЕ, кој ќе се одржи

Облачно и студено, на планините и на некои повисоки места врнежи од снег!

реклама Oблачно, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег каде ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Во некои од пониските места најпрвин врнежите ќе

Бугарија го отвори воздушниот простор за рускиот министер Лавров – ќе може да присуствува на состанокот на ОБСЕ во Скопје

реклама Бугарија го отвори својот воздушен простор за посетата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на состанокот на ОБСЕ во Северна Македонија. Ова за ТАСС го соопшти руската амбасадорка во

„ВМРО го предводи антиевропскиот фронт“, вели Османи

реклама Потпретседателот на ДУИ, Бујар Османи вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 зборуваше за многуте критики кои доаѓаат од македонската опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ. Тој вели дека разликата доаѓа од тоа

Патиштата меѓу селата во Голо Брдо се исчистија со булдожерот донација од македонската влада

реклама Снежните намети што деновиве го зафатија регионот на Голо Брдо предизвикаа прекин во сообраќајот, оставајќи отсечени повеќе села. Но, за разлика од минатите години, ситуацијата оваа година е поинаква и тоа

Угина Флопи, последната жирафа во скопската Зоолошка градина

реклама Угина Флопи, последната жирафа во скопската Зоолошка градина, која имаше околу 10 години. „Обдукцијата е во тек, не може официјално да се излезе со информации“, велат вработени во ЗОО Скопје.  Инаку,