Чулев: МВР доделила милионски бизнис на приватна фирма за набавка на храна иако има свои кујни (ФОТО)

Ковачевски сака да остане ден повеќе на власт за да може да ги трошат парите од буџетот на милионски тендери. Не постои институција преку која не се испумпуваат милиони, а добитници на

Муцунски: Општа констатација е дека на Македонија и се потребни избори, овој пулс на граѓаните го чувствуваат и пратениците од мнозинството

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во неговото гостување во емисијата „360 степени“, говорејќи за политичката состојба во земјава истакна дека по сите мерења на јавното мислење во последниов период, општа конистатација е

Ново издание на 360° – Интервју со Муцунски: Што ќе прави ВМРО-ДПМНЕ кога и Алијанса ќе влезе во власта?

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени“, емитувано на 20 јануари 2023 г. на ТВ Алсат, во кое гостуваше Тимчо Муцунски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Аеродром Со Тимчо Муцунски,

Санкционирани 51 возач за брзо возење на територија на СВР Битола

На територијата на СВР Битола вчера во периодот од 14:00 до 18:00 часот спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што

Муцунски: Здраво е ДУИ да замине во опозиција

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека не е изненадувачки ако пратеници на владејачкото мнозинство се под притисоци на полукриминални и бандитски групи, како

ВМРО-ДПМНЕ: Брука, Османи и Ковачевски се фалеа со претседавањето со ОБСЕ, потрошија 5 милиони евра, а добивме Виетнамски хотлајн

Брука, Османи и Ковачевски се фалеа со претседавањето со ОБСЕ, потрошија 5 милиони евра, а добивме Виетнамски хотлајн, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -На само неколку дена по преземањето

Пандов на Фејсбук: На 4 февруар јас и Патриотскиот институт на ВМРО ќе го браниме гробот на Гоце Делчев

Слушам дека разни негатори и бугарски инсталации се спремаат да положат цвеќе на гробот на Гоце Делчев на 4 февруари. Јас и Патриотскиот институт на ВМРО ќе бидеме таму од раните утрински

Коалицијата на Ковачевски се тресе: Трајанов вели дека нема да гласа за новата Влада, ако е не се запазени уставните начела

Во Владите на Димитар Ковачевски имаат нарушен етнички баланс. Етничкиот баланс е нарушен уште од минатата година кога ја состави Владата во јануари, а сега се најавува исто со тоа што се

Вечерва во 360° – Интервју со Муцунски: Што ќе прави ВМРО-ДПМНЕ кога и Алијанса ќе влезе во власта?

Новото издание на емисијата „360 степени“, во кое гостува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалник на Аеродром, Тимчо Муцунски, се емитува вечерва (20 јануари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат Во