(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Недвижниот имот на Мијалков конфискуван во „Империја“ вреди двојно помалку од првично соопштеното

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 20 февруари 2023 г. на ТВ Алсат Во оваа епизода: – 15 милиони евра, а не 30, како што првично соопшти

ВМРО-ДПМНЕ: Секогаш кога ДУИ се фатени во криминал или им е загрозена власта, ги злоупотребуваат Албанците или се закануваат со војна

ДУИ е сатрапот за Албанците во Македонија, како семејството Груби стана сопственик на дуќани од половина милион евра во центарот на Скопје? Секогаш кога ДУИ се фатени во криминал или им е

Уништени околу 1.400 килограми дрога и 270 парчиња оружје запленети минатата година

Околу 1.400 килограми различни видови дрога и околу 270 парчиња оружје запленети во текот на минатата година вечерва се уништени во кругот на фабриката „Макстил“. Во рок од шест месеци ова е

Комисија за култура на ВМРО-ДПМНЕ: „Јубилеј 100 години Археолошки музеј“ е непостоечкиот јубилеј

Со цел наменско трошење на и онака тенкиот буџет во културата, во знак на искрена поддршка на заложбите на министерката д-р Бисера Костадиновска-Стојчевска за „економична“ и „балансирана“ распределба, Комисијата за култура на

Димитров: Не е доволно Владата да каже „бараме транспарентност“, мора да испорачаат транспарентност

„Основната функција на Фондот за здравство е загрозена. Да не се излезе во јавност, и да се објасни каде е проблемот, зошто настанал и имало ли грешка можеби, немало ли грешка, кои

Бакраческа: Наместо исполнување на ветувањата од власта досега има менување на министри, највисока инфлација и катастрофален стандард

СДСМ и ДУИ администрацијата ја користат за вработување на партиски војници. Има превработеност во јавниот сектор, и згора на се се вработуваат нови кадри. Ова донесе неквалитет, неажурност и се создава нефункционалност.

Вечерва во 360°: Недвижниот имот на Мијалков конфискуван во „Империја“ вреди двојно помалку од првично соопштеното

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (20 февруари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат Во ова издание: – Недвижниот имот на Сашо Мијалков конфискуван во предметот

ФЗОСРМ: Почна исплатата на платите на здравствените работници

Почна исплатата на платата на здравствените работници, информира попладнево Фондот за здравствено осигурување. Исплатата ќе се врши постепено во етапи и се очекува да заврши во следните 48 часа. – ФЗОРСМ ја