Нормализиран сообраќајот на патот Битола – Прилеп

Сообраќајот на патниот правец А3 – Битола – Прилеп е нормализиран од 19:25 часот, информира АМСМ. Сообраќајот на овој патен правец на излез од Битола кон Прилеп после бензинската станица „Пелагонија“ беше

Пренџов: Пазар политиката на власта со Алијанса нема за 9 месеци да го подобри живото на граѓаните, и да им ги намали цените на продуктите, ниту ќе има правна држава

Македонската јавност ја мачи како за 9 месеци со влез на Алијанса за Албанците ќе се подобри животот на граѓаните. Дали ќе се намали инфлацијата, дали ќе се намалат цените на продуктите

(ВИДЕО) Во потрага по Албанците со бугарска самосвест во струшко Лабуништа

Во Лабуништа нема Бугари, туку само по некој жител што извадил бугарски пасош за да оди на гурбет, тврдат жителите на струшкото село – прво со мнозинско население кое се декларира како

Како да ја хакнете својата чинија

Претходни истражувања имаат покажано дека сецкањето на храната може да помогне во губењето на вишок килограми, но оваа студија оди чекор понатаму па порачува дека важен и распоредот на тие мали парчиња.

Исплата на пензиите од 27 февруари

Владата на денешната 131-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за февруари, која ќе почне од 27 месецов. -Задолжен е Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Северна

Претседателот Пендаровски во посета на Штип и Свети Николе

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги посети општините Штип и Свети Николе, во рамки на проектот „Лице в лице со претседателот“. Во соопштението од Кабинетот на шефот на државата се наведува дека Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ за Груби: Што вели легендата за преведувачот од амбасада кој што стана милионер

Приказните за наводни војни за кои пишува Груби, се само дефокус за сомнежот за криминал во кој семејството Груби стигна до деловен простор од половина милион евра, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Но кога

(ВИДЕО) Во светот со роботи, во Скопје со инкасатор на точак – како функционираат јавните катни гаражи

Во обид од прва рака да дознаеме каде е проблемот, ни помогна корисничка на паркингот која со години редовно вади месечен билет. При влезот во гаражата, системот не ѝ ја препозна картичката,

Дупката во свесноста на американската армија се простира многу вон балоните

Фергусон кој своевремено довршува студии во Западна Германија и работи како дописник за Дејли Телеграф, се присетува на 28 мај 1987 денот кога на Црвениот плоштад во Москва, во близина на Кремљ,