Не се поклопуваат: Нејмар има еден, а ПСЖ друг план за неговата иднина на „Паркот на принцовите“

Нејмар од 2017 година е член на Пари Сен Жермен, период кој дефинитивно е исполнет со многу драми, најави за заминувања, конфликти со навивачи, смирување на тензии или се на се турбулентни

Потер: Не сум сигурен како се чувствувам,емоциите се измешани

Челси под водство на Грем Потер конечно оствари голема победа откако сините на Стемфорд Бриџ го елиминираа тимот на Борусија Дортмунд и се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Врз Потер

Први реванш осминафинални натпревари во ЛШ

Првите четвртфиналисти во фудбалската Лига на шампиони (ЛШ) ќе бидат познати вечерва по одигрување на реванш осминафиналните натпреварите меѓу Бенфика – Клуб Бриж и Челзи – Борусија Дортмунд. Лондонски Челзи од 21

Манчестер Јунајтед го контактирале Кејн

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн би можел конечно да го напушти лондонскиот клуб следното лето. Газдата на Тотенхем, Даниле Леви, ја одреди цената за Кејн, таа изнесува 110 милиони евра. Манчестер Јунајтед

Анчелоти може да добие отказ дури и ако Реал освои трофеи, атмосферата во соблекувалната е нарушена

Карло Анчелоти може да добие отказ од Реал Мадрид дури и ако тимот освои трофеи. Иднината на 63-годишниот тренер изгледа се пооддалечена од Реал Мадрид, објави „Кадена СЕР“. Во последните недели Анчелоти

Анчелоти донел конечна одлука за Азар

Реал Мадрид сака ова лето да се ослободи од Еден Азар. Клубот веќе започнал преговори за спогодбен раскин на договорот со фудбалерот за кого платија 115 милиони евра. Последниот натпревар во дресот

Тен Хаг им се закани на играчите на Манчестер јунајтед со префрлање во резервниот тим

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, имал емотивен разговор со првотимците во соблекувалната по поразот со 0:7 од Ливерпул во 26. коло од Премиер лигата, пренесува „Мирор“. Според британскиот медиум, Тен

Заврши сезоната за ѕвездата на ПСЖ

Тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтие, на два дена пред најважниот натпревар во сезоната, реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампионите против Баерн Минхен, ја доби најлошата вест, повредата на Нејмар е

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Фудбалер доживеа срцев удар на терен, почина во болница

Сила Мустафа, фудбалер на Расинг Клуб од Абиџан, почина во болница откако доживеа срцев удар за време на натпревар. Играчот од средниот ред од Брегот на Слоновата Коска имаше само 21 година.

Нејмар ја заврши сезоната

Бразилскиот фудбалер Нејмар ќе мора да оди на операција поради повреда на лигаментите на зглобот и сигурно ќе ја заврши сезоната, соопшти неговиот клуб Пари Сен Жермен. Според информациите, Нејмар во наредните