ПОКАЖА КОЛКАВО СРЦЕ ИМА – Роналдо донираше полн авион по земјотресот во Турција и Сирија, еве колку пари се проценува неговата хуманост (ФОТО)

Кристијано Роналдо уште еднаш покажа дека е голем човек. Славниот португалски фудбалер испрати огромна хуманитарна помош за Сирија и Турција кои беа погодени од разорни земјотреси. Роналдо бил крајно потресен од она

Фанот на Ливерпул кој влезе на терен да прослави гол, можеби веќе никогаш нема да влезе на Енфилд!

Ливерпул отвори истрага за да го идентификува навивачот кој влезе на теренот за да го прослави голот на Фирмино. Еуфорично беше синоќа на Енфилд на историскиот меч во кој Ливерпул со 7-0

Манчестер сити подготвен да го продаде Бернардо Силва

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва, наскоро може да го смени тимот. Според британските медиуми, раководството на англискиот шампион сака да го продаде играчот. Граѓаните го ценат Португалецот на

Анчелоти за шансите за победа во Ла Лига: Нема сомнеж дека ќе се бориме до крај

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не се откажува од борбата за трофејот и покрај синоќешниот нерешен резултат на натпреварот против Бетис (0:0) во 24. коло од шампионатот на Шпанија. – Се

Кристијано Роналдо испрати авион полн со помош за настраданите од земјотресот во Турција

Познатиот светски фудбалер Кристијано Роналдо испрати авион полн со помош за луѓето кои загинаа во земјотресот што минатиот месец ги погоди Сирија и Турција  објави Дејли мејл. Фудбалерот на Ал Насра реши

Мбапе стана најдобар стрелец во историјата на ПСЖ

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе постигна гол синоќа на натпреварот од 26. коло на францускиот шампионат против Нант (4:2). Овој погодок беше 201-ви за 24-годишниот Французин во 248 натпревари за парискиот