Костовски: Со Ангелска песна “Вечниот Бог” радосно го најавивме Христовото Раѓање

– “Ова е еден од најубавите денови исполнет со многу радост, среќа и насмевки. Ги пречекав предвесниците на Христовото Раѓање и сите добија божиќни пакетчиња!“ напиша Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски.

Спречен нелегален влез на 11 мигранти по контрола на три камиони од Полска

реклама Спречен нелегален влез на 11 мигранти државјани на Сирија, Пакистан, Камерун и Конго во три одделни случаи на влез на граничниот премин Богородица во текот на оваа и минатата недела. Два случаи се откриени

Повторно Скопје е помеѓу 10-те најзагадени градови во светот

Скопје повторно се најде помеѓу топ 10 најзагадени градови во светот според најпознатата веб страна која го мери квалитетот на воздухот iqair. Денес сме на 9-тото место ама затоа вчера вечерта бевме на

Распишана потерница по Исмет Гури 

реклама Распишана е потерница по поранешниот заменик-директор на Управата за јавни приходи, Исмет Гури, потврдуваат за МИА од Основниот кривичен суд Скопје. Гури, најпрво беше во затворски притвор, а потоа му беше

Се гради импровизирана улица помеѓу Филхармонија и музичкото училиште, професорката Џепароска алармира дека се уништува просторот

Професорката на факултетот за музичка уметност Соња Здравкова Џепароска вчера на социјалните мрежи објави дека се уништува просторот помеѓу Филхармонија и зградата на ДМБУЦ “Илија Николовски-Луј” State Music and Ballet Education Centar

Централната манифестација Бадникови поворки 2024 ќе започне во 11 часот на Плоштад „Македонија“

– “Централната манифестација во Скопје ќе започне во 11 часот на Плоштад „Македонија“ и на едно место ќе ги собере коледарчињата од сите скопски општини кои ќе ја оформат најголемата бадникова поворка

Арсовска: Ги пречекавме нашите млади бадникари средношколци од Бадниковите поворки

Град Скопје ги отвори вратите за младите бадникари средношколци објави градоначалничката на Данела Арсовска. Таа притоа напиша дека со песната освен веста за Христовото Раѓање се покажала и убавината на традицијата со

Какво време не очекува денес

Променливо облачно, со појава на магла во одделни котлини. Ќе дува Ќе умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час). Кон крајот на денот и во текот

Променливо облачно, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла

реклама Променливо облачно, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час). Кон крајот на денот

Сообраќајка на патот Штип – Радовиш меѓу две возила – во едното се превезувала министерката Тренчевска

реклама Секторот за внатрешни работи Штип соопшти дека денеска попладне на експресниот пат Штип – Радовиш се случила сообраќајка меѓу две возила, од кои во едното се превезувала министерката за труд и