Муцунски: Ваков ден за спортот во Аеродром секој би посакал, МЗТ Скопје вчера испиша историја

​МЗТ Скопје, вчера покажа дека е вистински спортски бренд со кој сите ние во Аеродром сме горди. Ваков ден за спортот, како вчерашниот секој би посакал. Историски ден во кој двете екипи

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

Денеска (19.02.2023) во 01.25 часот на подрачје на Шуто Оризари, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. Тие се сомничат дека извршиле

Три лица каснати од кучиња скитници

На 18.02.2023 во 14.40 часот во Полициската станица Аеродром, Ш.П.(69) од Скопје пријавил дека на ул.„Васко Карангелевски“ бил каснат од куче скитник. Истиот ден во 22.20 часот во Полициската станица Аеродром, Ј.А.(33)

Тешка сообраќајна несреќа во Влае, повредени три лица

На 18.02.2023 во 14,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ацо Шопов“ и ул.„Фјодор Достоевски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со скопски регистарски

Видео: Глутница кучиња нападнаа домашен миленик во Скопје, жителите алармираат дека шетаат со страв

Глутница од кучиња нападна домашен миленик и маж кој го шеташе на поводник. Од вознемирувачката снимка која ја доби „Макфакс“ се гледа како сопственикот на миленикот беспомошно се обидува да го спаси

По шест децении во Гази Баба асфалтирана улицата што води кон поликлиниката во Ченто

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информираше дека продолжува градежната офанзива во Гази Баба. -Продолжува градежната офанзива низ Гази Баба. Ја асфалтиравме улицата што води кон поликлиниката во Ченто. При мојата

Косовец уапсен на скопскиот Аеродром

Апсења низ цело Скопје за дрога Полициските службеници во текот на вчерашниот ден привеле повеќе лица кај кои биле пронајдена дрога. Најпрво вчера во 13.20 часот на… ИЗВОР: skopjeinfo.mk