Украден монитор од компјутер во бугарскиот Културно-информативен центар

Во текот на минатата ноќ биле ограбени три објекти, меѓу кои и Културно-информативен центар на Република Бугарија. – Денеска (16.03.2023) во СВР Скопје е пријавено дека во текот на ноќта со употреба

Дел од децата од болницата во Козле кои биле во допир со сомнителните случаи на туберкулоза утре ќе одат на скрининг

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска изјави дека една група од децата кои биле во допир со сомнителните случаи на туберкулоза во болницата во Козле утре ќе одат на скрининг,

Од воведувањето на новите протоколи, пристигнале само две дојави за бомби

Од кога се воведени новите протоколи за функционирање во услови на дојава за експлозивни направи, следниот ден имавме една дојава за бомба, а наредниот ден уште една. Понатаму веќе немаше дојави за

Општина Ѓорче Петров обезбеди возило за потребите на градинката „Росица“

Општина Ѓорче Петров обезбеди возило за потребите на градинката „Росица“ кое од денес ќе може да се користи за транспортни услуги. – Поради зголемениот обем на работа на градинката, но и со отворање

Продолжуваат нападите од уличните кучиња – каснати двајца мажи и една жена

Двајца мажи се степале во Илинден Минатата ноќ се степале двајца мажи во скопската населба Илинден. – Утрово во 01:30 часот во СВР Скопје, В.А.(37) од Скопје пријавил дека на… ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Еден од убиените во скопската чаршија избегал од судење за убиство во Холандија

Неодамна две лица беа убиени во „Шиша бар“ во старата скопска чаршија, а едниот од нив, Енес Исени претходно избегал од судење за убиство во Холандија. Холандските медиуми објавија дека Исени бил

(Видео) Усје – од заборавена населба до посакувана дестинација за живеење

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски објави видео на неговиот профил на Фејсбук во кој посочи што било изградено во Усје од почетокот на неговиот мандат. – Од заборавена населба и