Крадец ограбил скопјанка додека се качувала во автобус

Денеска (20.03.2023) околу 13.10 часот на автобуска постојка на бул.„11 Октомври“, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода М.П.(43) од Скопје. –

Костовски: Згрешив што ја поддржав Арсовска, која сега се пресметува со мене

Градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски во интервју за „Макфакс“ кажа дека згрешил што ѝ дал поддршка на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска. Костовски вели дека Арсовска почнала да се пресметува со

Гази Баба дава финансиска поддршка за реконструкција на кровови на згради и куќи

Во тек е јавен повик за финансиска поддршка за реконструкција на кров на станбени згради и куќи на индивидуални домаќинства во социјален ризик на подрачјето на општина Гази Баба. Градоначалникот Бобан Стефковски

Тешко повреден мотоциклист од Скопје, паднал на коловоз

На 19.03.2023 во 20.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мите Богоевски“ во Скопје, С.П.(32) од Скопје, управувајќи мопед „кивеј“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Герасимовски ја донираше платата за лекување на болен ученик

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски ја донираше својата мартовска плата за извршување на оперативна интервенција на ученик кој боледува од аневризма на главата и на кого потребна му е финансиска помош

Фото: Приведени двајца скопјани кои превезувале огревно дрво без документи

На 19.03.2023 околу 20.00 часот, полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода М.А.(25) од Скопје и Н.Ќ.(47) од с.Страхојадица, скопско. – Во возилото „фолксваген венто“, во кое се

Денеска форумска сесија во Аеродром – граѓаните може да дадат предлози за локалните политики

Денеска во просториите на ОУ ˶Лазо Ангеловски” кое се наоѓа на бул. АСНОМ бр, 192, во општина Аеродром со почеток во 18.00 часот ќе се одржи втората форумска сесија од циклусот на Форуми

Видео: Верижен судир на „Партизански одреди“

На булеварот „Партизански одреди“ во Карпош 4 се случи верижен судир во кој учествуваа четири возила. Во судирот учествувале возила „Хонда“, „Рено“, „Опел“ и едно такси возило. Засега нема повеќе информации за