Суспендирани вработени во затворот „Идризово“ поради ископаниот тунел

Директорот на затворот „Идризово“, Зоран Јовановски тврди дека биле суспендирани вработени во казнено-поправната установа поради ископаниот тунел. -Има суспендирани, но не можам да кажам за колку вработени станува збор и други детали.

Видео: Скопјанец заврши во болница по судир меѓу „рено“ и мопед на „Партизанска“

Синоќа на мостот „Обединети нации“ на „Партизанска“ се судриле патничко возило „рено“ и мопед, при што едно лице заврши во болница. Возачот на мопедот, З.П (59) од Скопје завршил во Градската општа

Нов дигитален киоск за наплата на фактури на ЈП „Водовод и канализација“ во Сити мол

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје постави нов самоуслужен дигитален киоск за наплата на фактури во Сити мол. Киоскот за наплата на фактурите за услугите на претпријатието е поставен на првиот кат,

Арсовска во посета на спортските терени во паркот Сарај

Спортскиот Центар Сарај во минатото беше едно од најпосетените излетнички места за скопјани, а со неговата реконструкција се враќа во својот полн сјај. Градот Скопје информира дека во континуитет вложува во нови

Инцидент во Скопје: Сообраќајка заврши со физичка пресметка и пуќање

Расправија која се случила по сообраќајна несреќа во скопската населба Камник кај селото Синѓелиќ, завршила со пукање, соопшти полицијата. – Р.Ф.(48) од Скопје пријавил дека во населба Камник во селото Сингелиќ, Скопско

„Средноленд“ од утре во Скопје

Утре на Плоштад Македонија, Културно-информативниот центар (КИЦ), Младинскиот културен центар (МКЦ) и Градски парк – Школка во Скопје, организираат средношколски настан СРЕДНОЛЕНД. Настанот кој оваа година се одржува од 02-06 Мај за првпат,

Осумгодишник силуван од двајца малолетници помлади од 14 години

 Дете од Скопје на возраст од осум години било силувано од двајца малолетници, кои настанот го снимале со мобилен телефон и потоа снимката ја препратиле на свои познаници. Полицијата била информирана за

Едно лице тешко повредено во тешка сообраќајка кај Ржаничино

Тешка сообраќајка се случила вчера на улицата „1“ во село Ржаничино, потешко било повредено едно лице. Патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Л.Л. (36) од Велес, излетало од