Менхетен губи по 12 милијарди долари годишно затоа што луѓе работат од дома

Пировата победа работодавците деновиве ја објави Блумберг чија анализа на американските канцеларии покажала дека „во петок канцелариите се мртви, а понеделниците не се ни најмалку сигурни.“ „А враќањето на работниот распоред од

Ковачевски: Владиното мнозинство е силно и стабилно, реконструкцијата ќе помине со над 64 гласа

Премиерот Димитар Квачевски денеска соопшти дека владиното мнозинство е силно и стабилно, а реконструкцијата на Владата ќе помине со над 64 гласа. Како што напомена Ковачевски, одговорајќи на новинарски прашања по закројувањето

Реџепи: Ќе гласам за разрешувањето на Беким Сали, но не и за другите министри

Независниот пратеник Скендер Реџепи најавува дека ќе гласа за разрешување на министерот за здравство Беким Сали, но, како што рече, не и за другите министри и заменици министри, што се дел од

SkyShowtime го прославува активирањето во Македонија со понуда за половина цена засекогаш

Сосема нова врвна услуга за стримување се активира во Македонија, Албанија, Чешка, Унгарија, Косово, Полска, Романија и Словачка денес Само во промотивниот период, новите корисници што ќе се регистрираат преку skyshowtime.com ќе добијат 50% попуст на стандардната цена на месечната претплата – доживотно Врвната услуга за стримување SkyShowtime ќе го прослави денешното активирање во Македонија, Албанија, Чешка, Унгарија, Косово,  Полска, Романија и Словачка со понуда за половина цена засекогаш за сите нови клиенти. Само во промотивниот период, новите корисници што ќе се регистрираат преку skyshowtime.com ќе добијат 50% попуст на стандардната цена на месечната претплата – доживотно. Во Македонија, Албанија, Косово и Словачка, ова значи дека корисниците што ќе ја искористат понудата ќе плаќаат само 2,99 евра месечно наместо 5,99 евра месечно

Мој је живот кешарица

Што всушност е дигитална валута издадена од централна банка? Практично, кратовски купон бидејќи на таа валута може да се наметнуваат лимити и контроли што може да се купи а за што да

ПОЧИВАЈ ВО МИР: Последно испраќање на спортскиот новинар Зоран Поповски

Истакнатиот македонски спортски новинар Зоран Поповски, кој почина вчера ненадејно на 54-годишна возраст, ќе биде погребан попладнево на градските гробишта Бутел во Скопје. Поповски повеќе од две децении работеше како спортски новинар во „А1“,

(ВИДЕО) Пред четири години загинаа 16 луѓе кај Ласкарци, сè уште никој не е прогласен за крив

Судењето за сообраќајната несреќа кај Ласкарци се уште е пред Кривичниот суд во Скопје, што значи дека не донесена ниту првостепена пресуда Изминативе недели се води битка со вештачењата. Оние на обвинителството

Клековски: Реконструкцијата е само обид за спас на владата на СДСМ и ДУИ

Не гледам дека нешто ќе се смени со ова реконструкција, ова пред се е маневар за спасување на владата, смета Сашо Клековски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата

Силјановска: Јасно е дека оваа коалиција на власт нема легитимитет, тоа се решава само со одење избори

Шокантно делуваше обраќањето на премиерот. Прво, ниту ги чувме причините за разрешувањето, треба да се заблагодарите, бидејќи ова што денес го слушавме за Алијанса минатата година го слушавме за Алтернатива. Второ, излагањето