Поддржувачите на Болсонаро дивееја со часови, 400 уапсени – се огласи и тој

Болсонаро молчеше речиси шест часа за хаосот во Бразилија пред да објави на Твитер дека ги „отфрла“ обвинувањата на Лула Фото: EPA-EFE/ANDRE BORGES Поддржувачите на екстремно десничарскиот поранешен претседател на Бразил Жаир

Седници на две собраниски комисии, утре прва пленарна седница годинава

Пратениците од денеска се враќаат на работа по новогодишните и божикните празници. За денеска се закажани седници на две собраниски комисии, а веќе утре треба да се одржи и првата пленарна седница

(ВИДЕО) Сведоштво за Пеленица: Се лизгавме на депонијата, не знаејќи дека е загадена со линдан

Откако последниве години дивата депонија со линдан на Пеленица стана актуелна во јавноста, локалното население разбра дека некогашните ливади кои им биле замена за игралишта и кадешто го паселе добитокот, всушност се

ЌЕ ЧЕКАМЕ ДОЛГО ЗА СЛЕДНИОТ СПОЕН ВИКЕНД – до крајот на јануари не очекува уште еден неработен ден, еве кој месец има рекордни неработни денови

По двата споени викенди, до крајот на јануари има уште еден празник, а тоа е Богојавление (Водици) кој се празнува на 19 јануари во четврток, а потоа за следните продолжени викенди ќе

ТОЛКУ ОД СОНЦЕТО – од утре пресврт во времето, особено вистинска зимска идила не очекува во овој ден од неделата!

Во попладневните часови во текот на утрешниот ден, најпрво во западните делови, а во текот на ноќта и во останатите делови на земјата се очекуваат врнежи од дожд, а на планините од

„Ахмети одбил да му каже на Ковачевски зошто е свикана ,,Тиранската платформа 2.0“

Премиерот Ковачевски не успеал да дознае зошто албанскиот премиер Рама во вторник свикал средба ,,Тиранска платформа 2″. Извори во албанскиот политички блок тврдат дека Ковачевски и високи функционери на СДСМ завчера и

30 ИЛЈАДИ МАКЕДОНЦИ ПОМИНАЛЕ ГРАНИЦА – празниците наместо дома, нашите граѓани ги прославија во Грција

За девет дена граничниот премин Богородица го преминале над 78 000 патници. Близу 30.000 од нив се македонски државјани кои дел од празничните денови ги поминале во соседна Грција, објави Сител. Некои

ЦУК: Изгаснат едниот крак од пожарот над Теарце, другиот се уште активен, но со помал интензитет

Целосно е изгаснат едниот крак од шумскиот пожар над селото Теарце во Националниот парк „Шар Планина“, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Другиот дел од пожарот е се уште активен, но