СЕ НАЈАВУВА СНЕГОТ ДА ВРНЕ БЕЗ ПРЕСТАН ДО УТРЕ – на овие места ако продолжи така да врне вечерва, до утре се ќе биде потрупано (ФОТО)

Снег вечерва без престан врне на неколку планини во земјава. Меѓу нив се и ски центрите во Маврово, Попова Шапка, Пониква, Крушево и Пелистер. Снегот започна да врне уште од попладневните часови,

Пендаровски: Забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари

Најновиот развој на настаните во односите со Бугарија бил во фокусот на денешната седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија, изјави по средбата шефот на државата Стево Пендаровски. Советот за

СТАРАТА ЖЕНА ВО СТРУМИЦА БИЛА УБИЕНА – полицијата трага по сторителот, еве на каков начин го извршил делото! (ВИДЕО)

Жената пронајдена мртва во својот дом на улицата ,,Димитар Цветинов’’ во Струмица не починала од природна смрт туку врз неа имало употребено сила, објавува ТВ 24. Според првичните информации на Основното јавно

УШТЕ ЕДНО БЕГСТВО ОД ЗАТВОР – овој пат од Шутка!

Осуденици и понатаму успеваат да избегаат од затворите во земјава. По бегството на затвореникот од затворот Идризово, имало бегство и од затворот Шутка. Информациите за Алсат ги потврдија и од затворската управа.

Како Христијан Пендиков од тврдокорен Македонец и вмровец стана Бугарин

Пендиков, не само што стана главна вест поради односите Македонија-Бугарија, деновиве е актуелен и на социјалните мрежи каде што на големо се споделуваат фотографии од него и неговите политички заложби што ги

Што кога ќе видиш 300 руски нуклеарки како летаат накај тебе?

Како што почнуваат да пиштат алармите, хипотетичкиот претседател во ова сценарио од своите советници добива три опции, од кои сите три предвидуваат контра-удари против Русија во кои ќе загинат меѓу 5 и

ДОКОЛКУ СЕ ТРЕСАТ ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ – еве што ќе се случува утре и задутре, не се плашете ниту од звукот!

Од Центарот за управување со кризи информираат дека утре и задутре ќе се врши минирање во скопското село Говревска Краста. „Ве известуваме дека на ден 24.01.2023 год. (вторник) и 25.01.2023 год. (среда)

Работните тела треба да расправаат за законот за технолошко индустриски развојни зони

Пратениците го изгласаа дневниот ред на денешната 102. седница, чија единствена точка е предлог на закон за дополнување на Законот за технолошко индустриски развојни зони, по скратена постапка, поднесен од пратениците Дарко