Дневен хороскоп за 31 октомври: Размислете повеќе за себе

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 31 октомври, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска.

Овен
Имате многу енергија, но сепак внимавајте да не се изморите премногу на работа денес. Размислете повеќе за себе.

Како Миа Чичкариќ научи да живее со јувенилниот дијабетес: Веднаш по излегувањето од болница научив сама да си ги боцкам прстите!

– Нашата ,,шеќерна” приказна започна во септeмври 2011, кога Миа имаше 6,5 години. Никогаш нема да го заборавам тоа утро кога сестрите на детска ендокринологија ни ја кажаа дијагнозата – дијабетес мелитус Т1.

ФОТОГАЛЕРИЈА+РЕЦЕПТИ | Со вкус на есен, ремек делата на Димитар Апостолов: намирници наместо сликарско платно, колачи наместо уметнички слики

За Димитар Апостолов кујната и готвењето се друг свет, свет каде е целосно предаден и каде нема граници.

Димитар Апостолов, фото – приватна архива
Во рака држиш неколку професии, повеќе различни таленти, а кулинарството,

Магичен ритуал на почеток на ноември: Како да ја искористите младата Месечина за да ви се остварат желбите?

Издигнувајќи се на небото на 4 ноември, младата месечина во ноември 2021 година не носи директно во срцето на сезоната на Скорпија и во длабочините на нашите души. Оваа моќна месечина предизвикува

ФОТО | Скриена, но сите ја знаат: Исконски иконски бурек ќе јадете во оваа скопска пекарница

Бурек – пет букви, еден збор, најдобар пријател на ранобудните, а љубовник на ноќните птици. Бурек. Ах, бурек!

Секоја култура има свои оброци – идоли кои ја симболизираат. Еден од нашите е бурекот.

Предлог за оваа Ноќ на вештерките: „Malignant“, толку апсурден што е брилијантен

Октомври е месец на хорор филмови, а непосредно пред Ноќта на вештерките, секој од нас е по потрага по нешто што би се вклопило во морничавата атмосфера. Но доколку сакате да погледнете

ФОТО | Мадона повторно шокира: „Madame X“ е Мерлин Монро на смртна постела, во борба контра контроверзата

„Уметниците се тука да го вознемират мирот“, а според Мадона ака „Madame X“ мирот во време на пандемија кога милијардеите ја распаруваат економијата во секој сегмент од живеењето буди потреба за вознемирувачко

Прада е легендарен бренд: Мјуча Прада добива награда за животно дело

Мјуча Прада важи за неуморен дизајнер континуирано инспириран од љубопитноста и вниманието кон модата, уметноста, науката, архитектурата и религијата. Како сеопфатен уметник кој непрестано делува на полето на модата, Мјуча Прада ќе