Фатени за рака на „ролеркостер“: Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон поминаа викенд заедно

Изминатиот петок Ким Кардашијан Вест и Кортни Кардашијан уживаа во вистински „хорор“ викенд, забавувајќи се во забавниот парк „Knott’s Scary Farm“ во Калифорнија заедно со своите „плус еден“.

Додека е јасно дека Кортни

Кинотеката ја започна втората сезона од проектот „Филмска училница“

Со првата сесија во саботата (30 октомври) започна втората сезона на едукативниот проект на Кинотеката, насловен „Филмска училница“.
Проектот е поддржан од Министерството за култура, и се состои од различни едукативни содржини, тематски

ВИДЕО | Меланија повторно згрозена од Доналд: Погледнете ја урнебесната реакција на Словенката

Поранешната прва дама на Америка, Меланија Трамп, повторно привлече големо внимание со својата реакција на однесувањето на нејзиниот сопруг Доналд Трамп додека гледаа еден бејзбол натпревар.

Меланија и Доналд Трамп се појавиле заедно

Почина „таткото на тирамисуто“ Адо Кампеол

Сопственикот на ресторани Адо Кампеол, попознат како „татко на тирамисуто“ низ италијанските медиуми, почина на 93-годишна возраст.

Кампеол беше сопственик на ресторанот „Le Beccherie“ во Тревизо, северна Италија, каде е создаден славниот десерт

Короната се надвисна над естрадата: Џон Бон Џови и Брајан Адамс позитивни на ковид-19

Брајан Адамс мораше да го откаже својот настап во чест на приемот на Тина Тарнер во Куќата на славните на рокенролот поради позитивниот тест на ковид-19, а Џон Бон Џови беше принуден

Доктор Татјана Гуржанова: Со исхрана до подобра плодност – отстранете сѐ од бело брашно, слатки и благи сокови

Стерилитет или поточно инфертилитет е, всушност, неможност да се зачне или да се доноси плодот до термин кога може да биде самостоен во надворешен свет. Кога зборуваме за лекување на стерилитет, тогаш

Дневен хороскоп за 1 ноември: Чувствувате нов прилив на енергија

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 1 ноември, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска.

Овен
Деловната ситуација, на почетокот на уште еден нов месец колку и да е досадна, е стабилна. Долго време

Славни личности кои веруваат во духови

„Би биле многу глупави доколку веруваме дека ние сме единствените тука“ – така мислат следните славни личности.

Иако не секој од нас имал директно искуство да се сретне со некој од „нив“, тука

ФОТО | Момчето на Цеца против празнување на Ноќ на вештерките: Да им забраниме на децата да го слават

Откако во јавноста се рашири веста дека Цеца е во врска со девет години помладо момче, јавноста и фановите на пејачката го следат секој чекор на Богдан Срејовиќ кој успеа да ја