Дневен хороскоп за 13 септември: Расчистете ги навреме лажните илузии

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 13 септември, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен
Ако сакате да ги решите вашите дилеми, сè што треба да направите е да ги преземете работите и

Виц на денот: Реклама

– Здраво комшија. Долго време ги набљудував твоите деца и сакам да ти понудам нешто. Јас сум телевизиски продуцент и сакам да ги снимам твоите деца за една реклама. Подготвен сум да

ВИДЕО | Наташа Беквалац никогаш не изледала подобро: Пејачката настапи во провакативен фустан

Пејачката Наташа Беквалац очигледно води сметка за својота фигура и истата ја покажа во провокативен бел фустан.

 

View this post on Instagram

 
A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

Имено, Наташа позираше во бели танга

ФОТО | Наследничката на Снежана Савиќ е успешна уредничка и актерка: Каде и да се појави, сите ја споредуваат со нејзината славна мајка

Познатата актерка и пејачка Снежана Савиќ е горда мајка на наследничката Анита Лазиќ, која тргна по нејзините стапки. Пред десет години, Савиќ стана баба на прекрасната Нина, и ужива во нејзината најпосакувана

ФОТО | Ким Кардашијан го крие ликот во Њујорк: Покриена со кожа од глава до пети

Ким Кардашијан беше забележана во смел аутфит, дури и според нејзините стандарди. Целосно покриена со кожа од глава до пети, ријалити-ѕвездата се пријави во хотелот „Риц-Карлтон“ во Њујорк, каде што престојува за

РАЗГОВОР СО ЗОРАН АЛЕКСИЌ, ГЕНЕРАЛЕН ДИРЕКТОР НА „351 Студио“: Сработивме за Ед Ширан, но и со Бруно Марс, Карди Би, Мигос и стотици други

Ако сте љубители на музика, сигурно веќе го знаете Ед Ширан, британски кантавтор кој е еден од најуспешните пејачи на меѓународната сцена и кој соработува со големи ѕвезди како, на пример, Џастин

Славчо Попоски со најнови детали за жешкиот бран: Од кога, колку долго ќе трае и колку степени нè чекаат?

Славчо Попоски, метео прогнозер, објаснува попрецизно за топлиот бран кој следува.

– Во следните часови, облачноста од запад и југозапад ќе се зголемува и особено во јужните и југозападните предели ќе има услови

Кирстен Данст и Џеси Племонс станаа родители пред 4 месеци: Го открија името на бебето

Кирстен Данст и нејзиниот партнер Џеси Племонс станаа среќни родители на уште едно дете, синот Џејмс Роберт, пред четири месеци.

„Ова е ново дополнување на нашето семејство, нашата „фаца“. Тој е ангел, но

Се одложуваат сите културно-уметнички настани, прогласена е тридневна жалост по несреќата во Тетово

септември 9, 2021

Владата прогласи тридневна жалост за несреќата во Ковид центарот во Тетово и ја прифати понудата од сојузничките земји за обезбедување странски експерти за истраги при експлозии и пожари.
Со едноминутно молчење

Археолошки истражувања на локалитетот Самуилова тврдина

септември 9, 2021

Започнaа годинaшните систематски археолошки истражувања на локалитетот Самуилова тврдина – цитадела. Како што најавуваат од Заводот и музеј – Охрид, по расчистувањето на шутот од постарите ископувања од јужната половина