Корејската ТВ драма ја освојува глобалната публика: Што да гледате по „Squid Game“?

Рекордниот успех на серијата „Squid Game“ на Нетфликс за многумина дојде сосема неочекувано, а можеби и сè уште претставува вистинско изненадување. Но според оние кои веќе долги години го следат развојот на

Пцовки и напади: Нови детали за тужбите кон Зејн Малик од семејството на Џиџи Хадид

Кој можеше да претпостави дека двојката која интимните разговори „ги водеше на перница“ ќе се соочи со разделба низ тужби? Да, тоа место е „рај, но и воена зона“.

По веста дека Џиџи

Метју Пери конечно ќе ја раскаже својата приказна: Автобиографија вредна милионска сума

Метју Пери вели дека сега е време – да се отвори и фановите искрено да можат да ја слушнат т.е. прочитаат неговата приказна. Ѕвездата од серијата „Пријатели“, Метју Пери ќе објави „непоколебливо

Стоматолог Илија Караманов: Губењето на еден или на повеќе заби го нарушува правилниот загриз

Соодносот на горниот и долниот забен низ се нарекува оклузија (загриз). Моментот на допир на горните и долните забни низови, во случаи кога двата темпоромандибуларни злобови се наоѓаат во симетрична позиција, се

Дневен хороскоп за 30 октомври: Денес сте полни со креативност.

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 30 октомври, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска.

Овен
Денес ќе добиете повеќе од еден повик со одлични вести! На повидок се возбудливи и прекрасни промени. Но,

Уште најмалку две недели одмор за Кралицата Елизабета Втора

Британската кралица Елизабета Втора ги откажува своите официјални посети во следните две недели по препорака на нејзините доктори, откако пред една недела помина една вечер во болница.

Бакингемската палата излезе со официјално соопштение

Сродните души на хороскопските знаци: Како да ги изберете?

Сте се запрашале некогаш што астрологијата може да ве научи за изборот на вашата сродна душа?

Еве го одговорот.

Овен – Самоуверен и амбициозен партнер
Овните сакаат да го живееат својот живот со полна пареа

ФОТО | Во раскошниот двор на Вики Чадиковска: Цитрусните растенија се мојот следен предизвик

Денес уживаме во импресивниот двор на новинарката Вики Чадиковска, со преубав поглед на Скопје. И веднаш ни станува јасно од каде ја црпи нескротливата енергија оваа активна и успешна жена, мајка и

ФОТО | „Девојче, славата мава во глава… Дај малку сврти се, види до кај си“: Антониа Гиговска „опомената“ на Инстаграм

Нашата позната пејачка Антониа Гиговска постојано е во чекор со светските трендови. За нејзиниот изглед од глава до пети се грижи професионален тим на стилисти од нашата земја како и од надвор