ФОТО | Волшебна убавина во село Пополжани: Цветна приказна на пензионерката Мена

Денес сме во живописното село Пополжани, во областа Копачка, на околу шест километри оддалеченост од Кичево. Селото се наоѓа помеѓу падини на југозападот и рамнина околу реката Треска на североисток, а кај

ФОТОГАЛЕРИЈА | Дрита Ислами го кажа судбоносното „да“: Еве го избраникот на нашата славна атлетичарка, а таа пак, прекрасна во гламурозна венчаница!

Една од нашите најдобри атлетичарки, Дрита Ислами, го кажа судбоносното „да“! 

Избраникот на срцето на Дрита е Елмедин Бафтири, роден во Тетово, кој живее и работи во Литванија, како проект менаџер.

Поради љубовта, сега

ФОТО | Со домашните миленици на Дарио: Овие пајаци јадат животни, не се галат, ама светот би имал повеќе проблеми доколку не би постоеле!

Нашиот денешен соговорник е 22-годишниот Дарио Стојановски кој ги завршува студиите на Институтот за Географија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Ама покрај студиите овој млад скопјнец има многу интересни домашни миленици –

ФОТО | Кралицата Елизабета зад волан, годините не се никаква препрека за неа

Не е нешто ново и непознато дека Кралицата на Англија е добар возач иaко е веќе длабоко во деветтата деценија од животот.

Така и овојпат,  Елизабета Втора беше „уловена“ од папараците како самоуверено

Секое трето дете по прележан ковид-19 има когнитивно нарушување

Когнитивните нарушувања по прележаниот ковид-19 се забележани кај речиси секое трето дете, и тоа еден до три месеци по завршувањето на болеста, изјави специјалистот по педијатрија по превентивна медицина при руското Министерство

Почина Влатка Гракалиќ, поранешната пејачка на Сребрени крила

Влатка Гракалиќ, поранешната пејачка на Сребрени крила, почина еден месец откако дознала дека боледува од рак на матката.

Таа настапуваше во Сребрени крила од 1994 до 2000 година, а во групата се приклучи

Сарајот на Ахмед Нијази-бег во Ресен и Дом на културата „Драги Тозија“ добива целосно нов покрив

ноември 1, 2021

Започна реконструкцијата на Сарајот на Ахмед Нијази-бег во Ресен што ќе се одвива во две фази, а е предвидена во годишната програма на НУ Завод и музеј – Битола, финансирана

Фатени за рака на „ролеркостер“: Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон поминаа викенд заедно

Изминатиот петок Ким Кардашијан Вест и Кортни Кардашијан уживаа во вистински „хорор“ викенд, забавувајќи се во забавниот парк „Knott’s Scary Farm“ во Калифорнија заедно со своите „плус еден“.

Додека е јасно дека Кортни