ОФИЦИЈАЛНО: Алијанса за Албанците влегува во Владата – добива ТРИ министерски места и други раководни позиции

Алијансата за Албанците влегува во Владата, потврди вечерва претседателот на АА, Арбен Таравари по седницата на највисокото партиско тело во Тетово. Централното претседателство на Алијанса за Албанците на вечерашната седница со мнозинство

Од месец мај, нема повеќе пушење џоинт на јавни места во Амстердам

Луѓето од средината на мај веќе нема да можат да пушат марихуана на јавни места во историските области на Амстердам, бидејќи холандските власти се борат против негативните ефекти од масовниот туризам. Согласно

Повеќе од 20 000 загинати во катастрофата во Турција и во Сирија, спасувачките операции се во тек

Спасувачките тимови трагаат по преживеани во илјадници урнатини од згради, и покрај студеното време и по стотината последователни потреси во регионот Осумгодишниот Југит по 52 часа беше извлечен жив и здрав од

Пожар избувнал во напуштена куќа на улица „Ѓуро Ѓоновиќ“ во Маџир маало.

Изгаснат e пожарот во Ѓорче Петров  Пожарот што избувна во казино во Ѓорче Петров е изгаснат, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје,… ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Роналдо ги постигна првите два гола од игра во Саудиска Арабија и ја надмина „границата 500“ (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо до денеска имаше постигнато гол од пенал во Саудиска Арабија, но во период од 20 минути го покажа сето свое фудбалско знаење и само демонстрираше зошто речиси 20 години наназад

Стоилковиќ: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата со сигурност нема да гласаат за уставни измени, а има и неколку пратеника од владејачкото мнозинство што нема да гласаат

„Од владејачкото мнозинство да имаат 80 пратеника тие ќе ја достават до Собранието иницијативата за промена на Уставот. Но, немаат, значи далеку се од 80 пратеника“, истакна Иван Стоилковиќ, претседателот на Демократската

Македонската армија спаси дете во Турција кое повеќе од три дена било затрупано под урнатините (ВИДЕО)

Македонската армија помогна во успешната акција за извлекување на 5 годишно дете од урнатините во Кахраманмараш. Армискиот тим, кој е ангажиран во активностите за пребарување на теренот, пронаоѓање и извлекување на евентуално

Претседателот не е надлежна институција за набавка на лекови, реакција од кабинетот на Пендаровски за ставовите на ВМРО-ДПМНЕ

Во барањето на Асоцијацијата за цистична фиброза за средба со претседателот во јуни 2021 година ниту тие не бараат претседателот да ги набавува неопходните лекови, затоа што знаат дека надлежните институции за

Алијанса за Албанците вечерва дефинитивно одлучува дали ќе станат дел од Владата

Во 18:00 часот во централните канцеларии на Алијанса за Албанците почнува состанок на партиското Централно претседателство, при што ќе се објави внатрепартиското референдумско изјаснување дали членовите се за или против партијата да