Министрите за надворешни работи на Туркије и Финска разговараа телефонски

АНКАРА (АА) – Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу телефонски разговараше со финскиот министер за надворешни работи Пека Хависто, пренесува Анадолу. Според дипломатски извори, разговорот се водел откако турскиот Парламент ја

Подготвена е иницијативата за конфискација на дивоградбите, вели Герасимовски

Подготвена е иницијативата за конфискација на дивоградбите, бидејќи во моментов нема законска можност тоа да се направи, изјави градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски во гостување во Студио 10 на Телевизија 24. 

Што е познато за Трамп и порноактерката поради која доби обвинение

Даниелс тврдеше дека парите во замена да молчи за аферата ги добила само неколку дена пред претседателските избори во 2016 година, а ги прифатила бидејќи била загрижена за безбедноста на своето семејство.

ВИДЕО: Сред емисија, Агуеро се фати за срце – го стресе и соговорникот кој беше до него

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кун Агуеро, мораше предвреме да ја заврши професионалната кариера, откако во 2021 година му беше дијагностициран проблем со срцето. Лекарите му советуваа да не се

Русија со 10 Шахеди ја нападнала Украина, соборени девет од нив

Руските сили изминатата ноќ ја нападнале Украина со 10 дронови „Шахед-136“ од кои девет биле уништени од украинските воздухопловни сили, соопшти утрово украинскиот Генералштаб. Се известува дека руските сили синоќа и лансирале

Орбан: Мора да се постигне прекин на огнот во Украина, не смее повеќе да се губат човечки животи

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека војната во Украина е „загрижувачка и опасна“ и дека не е претерување да се каже дека постои реална опасност од светска војна. Орбан додаде дека

Верижен судир утрово во скопски Аеродром

Верижен судир утрово беше причина за отежнат сообраќај на Булеварот Србија во скопската општина Аеродром. Како што пренесува порталот Прес24 во сообраќајната несреќа учествувале најверојатно четири автомобили кои се удриле еден во друг

Француската полиција на удар на критики поради напад на арапскиот снимател кој ги следел протестите

АНКАРА (АА) – Француската полиција се најде на удар на критики откако вчера се појави снимка на која се гледа како полицаец со солзавец го прска арапскиот снимател што известуваше за протестите