Времето денеска: Променливо облачно со температура до 17 степени

1 min read

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 15 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а на високите планини ќе врне слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 2, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Следува период на променливо облачно време. Локални врнежи од дожд со променлив интензитет се очекуваат во вторник и во петок, соопшти УХМР.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Кристијано Роналдо испрати авион полн со помош за настраданите од земјотресот во Турција

Следно

Градот Скопје денеска ќе распише нов повик за вклучување на приватните автобуски превозници во јавниот превоз

Latest from Blog