Кристијано Роналдо испрати авион полн со помош за настраданите од земјотресот во Турција

1 min read

Познатиот светски фудбалер Кристијано Роналдо испрати авион полн со помош за луѓето кои загинаа во земјотресот што минатиот месец ги погоди Сирија и Турција  објави Дејли мејл.

Фудбалерот на Ал Насра реши на овој начин да ја изрази својата поддршка за Турција, каде загинаа повеќе од 50.000 луѓе.

Португалецот платил шатори, пакети со храна, перници, ќебиња, кревети, храна за бебиња, млеко, лекови и друг вид на помош, што би можело да биде корисно за жртвите од драматичните случувања во минатиот месец.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во однос на почетокот на годината, цените на нафтата и натаму се благо негативни

Следно

Времето денеска: Променливо облачно со температура до 17 степени

Latest from Blog