Внимателно во овој дел од Скопје: Билбордот може да падне секој момент врз некој!

1 min read

Билбордов кој се наоѓа над надвозникот кај Бит Пазар е голема опасност за сите минувачи! – алармира активистката Мерсиа Смајловиќ. 

Таа предупреди дека секој момент може да падне врз некого!

-Ќе реагира некој? Ќе го отстрани некој пред да се случи некоја несреќа? – прашува таа како и многумина скопјани кои минуваат низ овој дел од градот. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Се повреди и Ван Дајк

Следно

Да беше ученик ќе беше „седи единица“: Ја почнуваме годината со „махерски“ паркирања во Скопје!

Latest from Blog