Се повреди и Ван Дајк

1 min read

Вирџил ван Дајк има незгодна повреда поради која најдобриот дефанзивец на Ливерпул ќе мора да паузира извесно време од терените. Холанѓанецот беше повлечен на полувремето од последното гостување против Брентфорд, Клоп по мечот изјави дека станува збор за мал проблем што не би требало да донесе и долга пауза, но деталните прегледи покажаа нешто сосема поинакво.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Петрушевски: Апасиев наместо по власта, повторно со лажни удари по ВМРО-ДПМНЕ, освен СДСМ фајде од двајцата пратеници на Левица има само собранискиот ресторан

Следно

Внимателно во овој дел од Скопје: Билбордот може да падне секој момент врз некој!

Latest from Blog