(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Ветингот влегува во Собрание – мнозинството ентузијастично, опозицијата скептична, експертите критични

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 6 јуни 2023 г. на ТВ Алсат

Во ова издание:

– Партнерите од владејачката коалиција договорија формирање работна група во Собранието која ќе бара решение за ветинг; Со какви ставови влегуваат мнозинството и опозицијата;

– Вонредна мерка што ќе продуцира вонредни проблеми – доцентот по уставно право Денис Прешова за најавите за ветинг;

– ДКСК постапува по пријава за непотизам во Националниот сојуз на глуви и наглуви; Владата не сака да се меша во Сојузот што се финансира со јавни пари, а го води една фамилија;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

ММЕ кој ја сруши браната Каховка

Следно

Фосили од џиновски носорог пронајдени во турска Анадолија

Latest from Blog