(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Надзор над „Бехтел и Енка“ – по три месеци предистрага, обвинителството успеало да ги обезбеди броевите на тендерите

1 min read

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ објавено на 19 јуни 2023 г.

Во ова издание:

– Надзор над „Бехтел и Енка“ – по три месеци предистрага, обвинителството на Ислам Абази ги обезбедило броевите од тендерите; Министерството на Благој Бочварски одбегнува да каже дали има друга компанија како „Електра солушнс“ која добила лиценца за само неколку дена;

– Мост „Беласица“: Не се знае ни кој го запалил, ни кога ќе биде пуштен во употреба, како ниту дали воопшто ќе има кредибилна проценка на оштетувањето по пожарот;

– Специјалниот пратеник на британскиот премиер за Западен Балкан, Стјуарт Пич, со порака до политичари да им покажат на граѓаните на Северна Македонија дека се посветени на иднина во Европа заради создавање попросперитетна, пофер и стабилна држава во која младите ќе сакаат да останат;

– Нова „Саботажа“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Украина: Русија изврши нов масовен напад со дронови

Следно

Норвешка: Предложен закон 40 отсто од членовите на управните одбори да бидат жени

Latest from Blog