Вечерва во 360°: Огромна дивоградба никнува кај Старата скопска чаршија

1 min read

Новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ се емитува вечерва (23 јануари 2023 г.) од 22:20 часот на ТВ Алсат

Во ова издание:

– За само дваесет дена, огромна дупка кај Старата скопска чаршија прво доби тампон со песок, а деновиве стигна и арматура – сето ова без одобрение за градба; Градоначалникот на Чаир вели дека е донесено решение за запирање на сите активности на парцелата, но градбата напредува;

– Време невообичаено за овој период од годината не е само перцепција: Во декември просечната температура во земјава била за 3,4 степени повисока од просекот меѓу 1991 и 2020 г.; Во Маврово толку малку снег имало само во шест од последните 70 години;

– Каква е родовата застапеност во елитните полициски и армиски единици – сторија за тоа како е да се биде припадничка на „Тигар“, ЕБР и Ренџерскиот баталјон;

– „Саботажа“.

Емисијата се емитува од 22:20 часот на ТВ Алсат.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Програмскиот колегиум на МКЦ од Пендаровски побара помош за скратениот буџет и изборот на директор

Следно

СЕ НАЈАВУВА СНЕГОТ ДА ВРНЕ БЕЗ ПРЕСТАН ДО УТРЕ – на овие места ако продолжи така да врне вечерва, до утре се ќе биде потрупано (ФОТО)

Latest from Blog